به گزارش برنا؛  به مناسبت روز عرفه، "دعای عرفه" در ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰ از رادیو فرهنگ پخش خواهد شد.

ویژه برنامه مستند «برزخیان» با موضوع اسماعیلِ ابراهیم تا اسماعیل های امروز؛ مصاحبه با مادر شهید محمودی پارسا(کوچکترین شهید دفاع مقدس) در ۸:۳۰ صبح ۳۰ تیرماه به مدت ۳۰ دقیقه پخش می شود.

«رادیو کتاب» از ۲ تا ۶ مرداد؛ از ساعت ۲۳:۳۰ به مدت ۱۵۰ دقیقه به خوانش کتاب با موضوع امامت و ولایت می پردازد.

«خطابه دریا» از ۴ تا ۶ مرداد    از ساعت ۱۵:۳۰ به مدت ۹۰دقیقه به خوانش و روایت خطبه پیامبر(ص) در عید غدیرخم خواهد پرداخت.

مجله زنده رادیویی «هفت کوچه» در ۳۰تیرماه با موضوع "جلوه های آیینی عید قربان در فرهنگ مردم ایران" ، برنامه زنده با موضوع "عید قربان و عید غدیر در فرهنگ نواحی مردم ایران"از ۲۹تیر تا ۷ مرداد ماه و در ۷ مردادماه ویژه "آیین و آداب عیدغدیر در فرهنگ مردم" از ساعت ۹صبح به تهیه کنندگی سید هادی موسوی نژاد پخش خواهد شد.

در دهه ولایت و امامت، از ۲۹تیر تا ۷ مرداد ماه؛ ویژه برنامه «گفتارش» به مدت ۲۰دقیقه به  "گفت و گو و گزارش درباره عید قربان و عید غدیر- و خبرهای فرهنگی به مناسبت دهه امامت و ولایت" و ویژه برنامه زنده «صبح به وقت فرهنگ» به تهیه کنندگی پرویز جمالی و مرتضی امرجی ساعت ۶:۳۰صبح به مدت ۲ساعت به موضوعات  فرهنگ غدیر و سبک زندگی، آیین ها و مناسک عید قربان و غدیر، ولایت محوری و وحدت اسلامی اختصاص دارد.

همچنین مجله رادیویی «برآستان جانان» به تهیه کنندگی رضا صفری از ساعت ۴ به مدت یک ساعت به موضوع دهه امامت و ولایت و روزشمار دهه امامت ولایت، مجله زنده رادیویی «سرزمین من» به تهیه کنندگی امیر رضا راز از ساعت ۱۲:۴۵ به مدت ۹۰دقیقه، به"اهمیت و جایگاه ولایت؛ از ولی تا علی(ع) روز شمار دهه امامت و ولایت" و مجله زنده رادیویی «قلب فرهنگی» به تهیه کنندگی محمدرضا حاج حیدری در ۳مرداد از ساعت ۱۲:۳۰ به مدت ۲ساعت به موضوع "ولایت مداری در نماز، نقش اعتقادات در قبولی عبادات/ ولایتمداری شرط قبولی نماز" می پردازند.

«جوانه ها» به تهیه کنندگی مریم قاسمی در ۷ مرداد با محوریت "آموزه های اخلاقی عید قربان و غدیر برای بچه ها و تبیین واقعه غدیر برای نوجوانان"    از ساعت ۱۵:۰۰ به مدت ۳۰دقیقه پخش خواهد شد.

برنامه گفتگو محور «نگارخانه» به تهیه کنندگی امیرحسین محمودی در ۵مردادماه، ساعت ۲۱:۰۰ به مدت ۳۰دقیقه  به هنرهای تجسمی مرتبط با عید غدیر می پردازد.

مریم مردانی و معصومه سادات علوی نکو نیز تهیه کنندگان مجله زنده رادیویی «ققنوس» در این دهه ساعت ۱۷:۰۰ به مدت ۱ساعت با موضوع "تجلی عید قربان و غدیر در ادب فارسی" می باشند و گروه کتاب نیز با مجله زنده رادیویی «هفت اقلیم» به تهیه کنندگی الهه بیات، زهرا نصرالهی و رویا ولی زاده از ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه به  معرفی کتاب، آیتم و فعالیت های پژوهشی با رویکرد ولایت مداری خواهد پرداخت.

برنامه "چهارباغ" نیز کاری از پخش و نظارت رادیو فرهنگ می باشد که در دهه ولایت از ساعت ۲۴:۰۰ به مدت ۳ساعت به صورت زنده به پخش ترانه و شعرخوانی به مناسبت ایام عید قربان و عید غدیر می پردازد.

رادیو فرهنگ را روی موج ۱۰۶مگاهرتز و ۵۸۵ کیلوهرتز بشنوید.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: