حسین رفیعی درباره چند و چون کار مجری گری و اینکه آیا ورود افراد سلبریتی از جمله خواننده، فوتبالیست و ورزشکار به حوزه اجرا درست است یا غلط به خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا گفت: به عنوان فردی که بازیگر بوده ام و بعد به سراغ مجری گری آمده ام و سال ها ست در این حرفه ماندگار شده ام می خواهم بگویم اعتقادم بر این است که در مقوله هنر های نمایشی هر فردی که استعداد دارد و  فکر می کند که توانایی دارد و می تواند مخاطبان را پای برنامه هایش بنشاند هیچ موردی ندارد که وارد این حوزه شود کما اینکه در همه دنیا همین است و افرادی که به واسطه شغل و هنر خود مطرح می شوند و طرفدارانی پیدا می کنند طبیعی است که برنامه ساز خواهان این است برای چرخاندن برنامه از کسی استفاده کند که طرفداران زیادی دارد.

او ادامه داد: رسانه ملی در همه جای دنیا برای آحاد مردم است. ممکن است فردی  که در جنوبی ترین بخش ایران یا مرزی ترین نقشه دنیا حضور دارد به لحاظ امکاناتی دسترسی به سینما نداشته باشد اما قطعا تلویزیون و رادیو را گوش می دهد.  اینکه یک مدیر ، تهیه کننده یا سردبیری فکر می کند که فردی در فضای مجازی خیلی بیننده و دنبال کننده دارد و شاید در رسانه ملی هم بتواند به توفیق برسد و می خواهد محک بزند هیچ اشکالی ندارد اما باید دید آیا در موقعیت هم این اتفاق می افتد یا خیر؟

متاسفانه نظرسنجی ها فقط معطوف به تهران می شود و یادمان می رود که ایران تهران نیست و تهران هم از یک محله خاص به بالا نیست. به نظر من اصلا درست نیست که نظرسنجی در تعداد نفرات معدود انجام می شود و همان تعداد را تعمیم به ارقام بیشتر می دهند. به هر حال من هیچ منعی در این قضیه نمی بینم کمااینکه بسیاری از دوستان چه بازیگر، خواننده و فوتبالیست مشغول کار اجرا هستند تا کنون  آنقدر نا بلدانه این کار را انجام نداده اند البته نمی توان نام مجری روی این افراد گذاشت و بهتر است بگوییم بیشتر شومن یا گرداننده برنامه هستند.

رفیعی در ادامه بیان کرد: راستش کمی دردناک است افرادی که از اول مسیر به کار مجری گری پرداخته اند اکنون برخی افراد به جامعه تحمیل می کنند که این افراد دیگر برای مردم و مخاطب جذاب نیستند پس باید به سراغ افرادی رفت که مردم آن ها را بپسندند. امروزه در فضای مجازی افرادی وجود دارند که من به عنوان پدر فکر می کنم به لحاظ اخلاقی، رفتاری و نوع تفکر نوعی تهدید برای کودکان من محسوب می شوند اما متاسفانه بی شمار در این نوع فضا ها دنبال کننده دارند که اگر به همین شکل ادامه دهیم آن ها هم کم کم به اجرا روی می آورند.

اگر باید و نباید ها در حرفه اجرا رعایت شود و قانون ها برای همه یکسان باشد هیچ اشکالی نخواهد داشت که افراد به این حرفه روی بیاورند.

او در این خصوص که با توجه به تخصصی بودن اجرا آیا هنرمندانی که در شاخه های دیگر به راحتی وارد عرصه مجری گری می شوند چقدر امکان دارد موفق باشند بیان کرد: قطعا موفق می شوند به هر حال کار نیکو کردن از پر کردن است . زمانی که وارد یک برنامه می شوید تجربه کسب خواهید کرد و به مرور اشتباهات کمرنگ تر می شود و به نوعی آموزش می بینید.

بحث اجرا به شدت جذاب است اما مانند خط مقدم می ماند و باید خیلی حواس جمع جلو رفت چرا که ممکن است با یک اشتباه کوچک وایرال شوند.

خبرنگار: یگانه پاکستانی

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: