به گزارش برنا، دومین جشنواره فیلم نوستالژیا که 30 شهریورماه تا 3 مهرماه 1400 به دبیری محمد قانع‌فرد در میلان ایتالیا برگزار شد، جمعه شب دوم مهرماه با حضور اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره، تعدادی از فیلمسازها و داوران این دوره جشنواره نوستالژیا به پایان رسید.

دومین جشنواره فیلم نوستالژیا روز شنبه 3 مهرماه با نمایش فیلم‌های بخش رقابتی به کار خود پایان داد.

دومین جشنواره فیلم نوستالژیا در سه بخش فیلمنامه، فیلم بلند و فیلم کوتاه برگزار شد. در این دوره جشنواره، ۱۴۷۲ اثر شامل فیلمنامه و فیلم کوتاه و بلند داستانی به دبیرخانه ارسال شد که از بین آنها، 3 فیلمنامه، 7 فیلم سینمایی و 28 فیلم کوتاه انتخاب شدند.

در این مراسم همچنین برگزیدگان در سه بخش فیلمنامه، فیلم بلند و فیلم کوتاه معرفی و از آنها تجلیل شد. اسامی برگزیدگان به شرح زیر اعلام شد:

فیلمنامه:

فیلمنامه «جاشو» نوشته اشکان چاووشی از ایران برنده بهترین فیلمنامه کوتاه شد.

فیلم بلند:

فیلم سینمایی «امواج نرم دریای دوست»، جایزه بهترین فیلم بلند سینمایی به کارگردانی امیر کاوه و تهیه‌کنندگی امیر کاوه و مصطفی محمدخانی محصول مشترک ایران و ایتالیا اهدا شد.

در این بخش، همچنین جایزه صلح جشنواره نوستالژیا به فیلم «سیمین» به کارگردانی و تهیه کنندگی مرتضی آتش زمزم تعلق گرفت.

فیلم‌ کوتاه بخش مسابقه:

جایزه بهترین فیلم کوتاه به فیلم کوتاه «شورشی» به کارگردانی پی یر فیلیپ شوونی از کانادا اهدا شد.

در بخش فیلم کوتاه، همچنین جایزه ویژه دبیر جشنواره فیلم نوستالژیا به فیلم کوتاه «برادر» به کارگردانی بپه توفارولو از ایتالیا رسید.

بر اساس اعلام محمد قانع‌فرد دبیر دومین جشنواره فیلم نوستالژیا، فیلم‌های کوتاه بخش غیررقابتی حاضر در دومین دوره جشنواره نوستالژیا در زمانی مناسب نمایش داده خواهند شد که اطلاع‌رسانی می‌شود.

جشنواره فیلم نوستالژیا، اولین جشنواره فیلم های ایرانی در ایتالیا است که با هدف ایجاد فضای نوستالژیک برای ایرانیان شمال ایتالیا و ارائه بخشی از فرهنگ و هنر ایران به ایتالیایی‌ها راه اندازی شده است و در 2 بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه و بلند برگزار می‌شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: