به گزارش برنا، جشنواره فانتاستیک فست آمریکا که بزرگترین جشنواره ژانر ایالات متحده است، هرساله فیلم‌هایی در ژانرهای وحشت، فانتزی، علمی- تخیلی و اکشن از سراسر جهان، با هدف تجلیل از فیلم‌های ژانر با داستان‌هایی نو و چالش‌برانگیز، انتخاب و به دوستداران سینمای ژانر معرفی می‌کند. 

«زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری و تهیه‌کنندگی سمیرا و روح‌الله برادری، همراه با هشت فیلم منتخب با ژانرهای متنوع از آمریکا، انگلستان، اندونزی، سوئد، آفریقای جنوبی، سنگال، پرتقال و بلژیک از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ سپتامبر (۱-۸ شهریور) در ایالت تگزاس (شهر آستین) به نمایش درآمد و سرانجام توسط هیئت داوران بخش Next Wave به عنوان بهترین فیلم شناخته شد و سومین جایزه جهانی خود را دریافت کرد. 

این فیلم سینمایی با فیلمنامه‌ای از آیدا پناهنده، تهمینه بهرام و ارسلان امیری در سال گذشته در روستای شیان کردستان و خرمرود همدان در ۴۹ جلسه فیلمبرداری شد و نوید پورفرج، هدی زین‌العابدین پوریا رحیمی‌سام، باسط رضایی، شاهو رستمی، فریدون حامدی، صالح رحیمی و جمعی دیگر از بازیگران سینما و تئاتر کردستان در آن همکاری کردند. 

همچنین «زالاوا» در ماه گذشته، در هفتاد و هشتمین جشنواره فیلم ونیز، جایزه فیپرشی به عنوان بهترین فیلم سه بخش روزهای ونیز، هفته منتقدین و افق‌ها و همزمان جایزه بزرگ سی و ششمین هفته منتقدین فیلم را نیز دریافت کرد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: