به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ کتاب «همیشه منتظر» خاطرات فاطمه وثوقی‌نیا؛ همسر سردار سرتیپ پاسدار شهید مدافع حرم، محسن قاجاریان، مصاحبه و تدوین«مریم عرفانیان» از مجموعه همسران از سوی «انتشارات خط مقدم» منتشر شد.

«همیشه منتظر»، تلخ و شیرین‌هایِ زندگیِ ‌ِ بزرگ مردی است که ره عشق را در دفاع از حریم اهل‌بیت (علیهم السلام) طی کرد. از ویژگی‌های کتاب می‌توان به نوع نگارش و خاطراتی ناب اشاره کرد که تاکنون در هیچ جا بیان نشده است. از آنجا که اسم کتاب مفهومی عمیق را دربر دارد، مخاطب با اتمام سطرهای پایانیِ کتاب، به رازِ این اسم پی می‌برد.

شهید قاجاریان متولد سال 1341 در نیشابور بود که با شروع جنگ تحمیلی، به‌عنوان بسیجی در جبهه‌ها به دفاع از میهن پرداخت. وی با توجه به لیاقت و شایستگی در سال 1365 به‌عنوان فرمانده گردان منتصب شد و مأموریت خود را به‌عنوان یکی از فرمانده گردان‌های مقتدر لشگر 21 امام رضا (علیه‌السلام) در مناطق عملیاتی با موفقیت به انجام رساند.

سردار قاجاریان با داشتن حدود 80 ماه جبهه و 25درصد جانبازی کارنامه بسیار درخشانی از خود بر جای گذاشت و در سال‌های اخیر با عنایت و توجه ویژه‌ای که به سرکشی از خانواده‌های محترم شهدا، جانبازان و ایثارگران داشت و خصوصاً با برگزاری یادواره‌های متعدد شهدا در سطح شهرستان، «سردار یادواره‌ها» لقب گرفت. ضمن اینکه به حضور پررنگ سپاه در مناطق محروم و محرومیت‌زدایی توجه ویژه‌ای داشت.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

تصویری را که روی بنر شهادتت بود، زده‌ام به دیوار. دو سه عکست هم در اتاق‌خواب من و بچه ­هاست. چند تا از عکس­هایت را هم چسبانده‌ام روی یخچال. همه ­ی زندگی­ام و یادگاری که از تو دارم، داخل ویترینی شیشه‌ای است که اسمش را گذاشته ­ام «میز خاطرات»؛ شناسنامه، ساعت، انگشتر، کلاه، عینک، گوشی، کمربند، سربند یا زینب، پلاک، مهر، تسبیح، لباس­هایت، قدری از خاک محل شهادتت که برادر شهید زاده‌اکبر برایم آورده، و کاغذی که کد شهادتت روی آن نوشته شده است. ماکت ایستاده ­ات را هم که لباس نظامی پوشیده ­ای، گذاشته­ ام کنار میز خاطرات.

هر کس می‌آید، با تعجب می‌پرسد: این­ها رو که می­بینی، بیشتر دل­تنگ محسن آقا نمی­شی؟!

نمی‌دانند که وقتی بی ­صدا و پنهانی گریه می‌کنم، با همین عکس­ها حرف می‌زنم.

شایان ذکر است، سردار شهید محسن قاجاریان؛ فرمانده تیپ زرهی 21 امام رضا(ع) که برای انجام مأموریت مستشاری عازم سوریه شده بود، در 14 بهمن‌ماه سال 1394 در جریان آزادسازی شهرک نبل و الزهرا، به فیض شهادت رسید.

کتاب «همیشه منتظر» خاطرات فاطمه وثوقی‌نیا؛ همسر سردار سرتیپ پاسدار شهید مدافع حرم، محسن قاجاریان، مصاحبه و تدوین«مریم عرفانیان» از سوی «انتشارات خط مقدم» در شمارگان 1000 نسخه و با قیمت 50 هزار تومان منتشر شد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: