به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ در سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب سلیمانیه، خانه کتاب و ادبیات ایران بیش از ۸۰۰ عنوان کتاب را در حوزه‌های کودک و نوجوان، ادبیات کلاسیک و معاصر، ادبیات پایداری و دفاع مقدس، شعر، ایران‌شناسی، هنر و دین در معرض دید عموم قرار می‌دهد. 

 رونمایی از کتاب، دیدار و نشست دانشجویان فارسی‌آموز دانشگاه‌های سلیمانیه با نویسنده مطرح کشور، نشست مشترک با نویسندگانی از سلیمانیه‌، رایزنی با ناشران جهت تبادل رایت، معرفی صنعت نشر ایران به زبان انگلیسی، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، دعوت از ناشران خارجی برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی طرح‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و... از دیگر برنامه‌های خانه کتاب و ادبیات ایران در این نمایشگاه است. 

لازم به ذکر است، نسخه کردی کتاب «عصرهای کریسکان» تالیف کیانوش گلزار راغب با همکاری انتشارات سوره مهر در غرفه جمهوری اسلامی ایران رونمایی خواهد شد. کتاب «لم یزرع» نیز  با حضور محمدرضا بایرامی (نویسنده اثر) در این نمایشگاه معرفی و بررسی خواهد شد. 

همچنین در این نمایشگاه از ترجمه کُردی کتاب‌های «گزیده شعر معاصر ایران» و«روی کلماتم باران می بارد» که توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است با حضور مختار شکری پور (مترجم آثار) رونمایی می‌شود. 

گفتنی است، آژانس ادبی «دایره مینا» نیز در غرفه جمهوری اسلامی ایران حضور خواهد داشت و با هماهنگی و رایزنی‌های قبلی با ناشران حاضر در نمایشگاه جهت فروش رایت دیدار می‌کند. 

سومین نمایشگاه بین المللی کتاب سلیمانیه با حضور ناشرانی از ۱۵ کشور از امروز ۲۷ آبان آغاز شده و تا ۶ آذر ماه ١٤٠٠ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی سلیمانیه ادامه خواهد داشت.

525_Khanehketab_35511

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: