شب کریمان کرمانی آغاز دومین جایزه آینه دار دوران/ شنبه چهارم دی در باغ موزه نگارستان

شنبه چهارم دی، هم زمان با سالروز تولد استاد محمد ابراهیم باستانی پاریزی، سلسله برنامه های دومین دوره جایزه آینه دار دوران آغاز می شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ شنبه چهارم دی، هم زمان با سالروز تولد استاد محمد ابراهیم باستانی پاریزی، سلسله برنامه های دومین دوره جایزه آینه دار دوران آغاز می شود.

سید عباس دعایی ، مدیر موسسه آینه داران دوران با اعلام خبر فوق گفت: « به همین مناسبت مراسم « شب کریمان کرمانی » از ساعت ۱۵ در باغ موزه نگارستان برپا می شود که شامل برنامه های متنوعی مانند شعرخوانی و ... خواهد بود.»

او گفت: به طور هم زمان نمایشگاه آثار برگزیدگان دومین جایزه آینه دار دوران شامل آثار ۳۳ هنرمند در تالار آینه فرهنگستان هنر افتتاح می شود که کارها بر اساس شخصیت و آثار طاهره صفارزاده و باستانی پاریزی خلق شده اند که موضوعات دومین دوره جایزه بودند.

او توضیح داد: با توجه به نظر هیئت محترم داوری و طی شدن مراحل مختلف، از میان آثار ۱۱۰ هنرمند کارهای این ۳۳ هنرمند که همخوانی بیشتری با موضوع داشتند منتخب شدند و با نظر داوران، برترین ها تعیین و جوایز تقدیم شان خواهد شد.

دعایی گفت: نمایشگاه برگزیدگان این جایزه تا روز خواجوی کرمانی ( ۱۷ دی ماه ) ادامه خواهد داشت و برنامه با اختتامیه ۲۰دی ماه در تالار وحدت با همراهی مراکز همراه استان کرمان به یاد خواجوی کرمانی پایان خواهد یافت

او درباره نمایشگاه آثار هنرمندان افزود با همراهی روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه در شهر رفسنجان قرار به ایجاد نمایشگاهی دایمی برای آثار منتخب جایزه آینه دار دوران است بتوانیم آثار هنرمندان بعد از تقدیر و اهدای جپایز با هماهنگی ایشان به این مرکز انتقال دهیم و در کنار آثار بزرگان ارجمندی که به احترام استاد اثری را به یادگار برای موزه استاد باستانی پاریزی داده اند نگهداری کنیم.

انتهای پیام//

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فرهنگ و هنر

    اخبار برگزیده