نماینده مردم ورزقان در مجلس: در بحث واگذاری تراکتور به مس کرمان؛ به دنبال سهم خواهی نیستیم

حسین جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار گفت:پیش از واگذاری تراکتور به مس سنگون کرمان ضرورت دارد مس سنگون کرمان استقلال خود را به دست آورد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ حجت الاسلام و المسلمین حسین جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در برنامه «وقت اضافه» به بحث واگذاری تراکتور به مس سنگون کرمان پرداخت و گفتشایعات به وجود آمده در بحث واگذاری تراکتور به صنایع مس کرمان، ضمن آنکه فضا را امنیتی می کند باعث اختلافات منطقه ای نیز می شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار افزود: پیش از واگذاری تراکتور به مس سنگون کرمان ضرورت دارد مس سنگون کرمان استقلال یابد، پس از استقلال این مجموعه، واگذاری تراکتور به مس سنگون کرمان هیچگونه مانعی ندارد.

حسین جلالی در ادامه با بیان اینکه در بحث واگذاری تراکتور به مس سنگون کرمان، تلاش می کنیم زیرساخت ها را فراهم سازیم، گفت: طرح استقلال مجموعه های صنایع مس ایران در مجلس نوشته شده، امیدواریم پیش از نوروز 1401 این طرح عملیاتی شود. 

در ادامه این گفت و گوی رادیویی دهقانی نماینده مردم ورزقان در مجلس در پاسخ به اظهارات نماینده کرمان در خصوص واگذاری امتیاز تراکتور گفت:ما به دنبال سهم خواهی نیستیم و مسائل را ملی نگاه می کنیم.

وی افزود: تیم تراکتورسازی تبریز سرمایه کشور است از دید ملی خواستار آن هستیم این باشگاه به یکی از شرکت های صنعتی از جمله صنایع مس کرمان واگذار شود.

دهقانی با بیان اینکه از 25 هزار میلیارد تومان سودی که صنایع مس ایران به دست می آورد، 500 میلیارد تومانش باید صرف ارائه خدمات اجتماعی به ورزقان شود، گفت: برخی ها راضی نیستند 200 میلیارد تومان از 25 هزار میلیارد تومان سود به دست آمده، به تیم پرطرفدار تراکتور اختصاص داده شود.

نماینده مردم ورزقان خاطر نشان کرد: وزیر ورزش و جوانان دستور واگذاری تراکتور به مس سنگون کرمان داده است.

در ادامه این گفت و گو، جواد ششگلانی رییس هیات فوتبال آذربایجان شرقی به روی خط برنامه آمد و در این باره گفت: مسئولان استانی در پنج ماهه اخیر تلاش زیادی برای حل مشکلات دو تیم ماشین سازی تبریز و تراکتور سازی انجام داده است واگذاری تراکتور به مس سنگون کرمان جمع بندی تلاش های این چند ماهه بوده است.

رییس هیات فوتبال آذربایجان شرقی در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: واگذاری تراکتور به مس سنگون کرمان اتفاق خوشایندی است و هیات فوتبال آذربایجان شرقی آمادگی لازم برای انجام این کار را دارد.

انتهای پیام//

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار فرهنگ و هنر

  اخبار برگزیده