فریبا متخصص بازیگر نمایش «شیروانی داغ» که مهمان خبرگزاری برنا بود در گفت و گو با خبرنگار برنا اظهار داشت: بازی در یک نمایش مطمئناً زمان بیشتری از یک بازیگر می‌گیرد و ناگزیر وقتی در یک نمایش حاضر می‌شوید بازی در فیلم و سریال را تا زمان اجرای آن باید کنار بگذارید اما با بازی در فیلم و سریال حس خوبی که باید از بازیگری تجربه کنم را به طور کامل به دست نمی‌آورم و ترجیح می‌دهم حداقل هر سال در یک نمایش حضور داشته باشم.

وی افزود: حدود 6 ماه پیش که با آقای آقاخانی در رادیو کار می‌کردم ایشان بازی در این نمایش را به من پیشنهاد دادند و با وجود اینکه من یک پیشنهاد فیلم سینمایی و یک پیشنهاد سریال داشتم بازی در این نمایش را پذیرفتم.  من می‌توانستم همزمان با این تئاتر در یک کار سینمایی نیز حضور داشته باشم اما از آنجا که دیگر توان انجام چند کار را با هم ندارم ترجیح دادم یکی از این دو کار را انتخاب کنم و آن کار را به درست‌ترین شکل انجام دهم. در حال حاضر برای بازی در یک فیلم سینمایی به کارگردانی خداداد جلالی انتخاب شده‌ام که پس از پایان اجرای این نمایش به آن کار خواهم پیوست.

این بازیگر اظهار داشت: از لحاظ روحی تئاتر برای من بسیار خوشایندتر است و حالم را بهتر می‌کند هر چند که از لحاظ مالی آثار تلویزیونی و سینمایی شرایط بهتری دارند. وقتی پیشنهاد بازی در این نمایش را به من دادند، نمایشنامه را نخوانده بودم و از آنجا که فیلم ساخته شده از این نمایشنامه را دیده بودم از شخصیت مادربزرگ دیالوگی در ذهن داشتم که برای من بسیار جذاب و تأثیرگذار بود و به همین دلیل ذهنیتی مثبت از نمایش در ذهن داشتم و با توجه به کارگردان خوبی که پشت این کار بود حضور در این نمایش را پذیرفتم.

متخصص خاطرنشان کرد: نقش مادربزرگ آن طور که در فیلم دیدم نقش چندان پر رنگی نبود اما وقتی متن نمایشنامه ایوب آقاخانی را خواندم احساس کردم نقش بسیار پر رنگ‌تر شده و آقاخانی همه نقش‌ها را یکسان‌سازی کرده. متنی که آقاخانی نوشته است به قدری خوب بود که وقتی سر تمرین این نمایش حاضر شدم احساس کردم که او 70 درصد کار را با قلمش انجام داده و همه چیز خیلی خوب پیش می‌رفت و کار برای من بسیار لذتبخش بود.

بازیگر فیلم سینمایی «ایران برگر» در ادامه گفت: نمایشنامه «گربه روی شیروانی داغ» هر چند که نویسنده‌ای آمریکایی دارد اما از مشترکات فرهنگی بسیاری برخوردار است که برای هر انسانی در هر جامعه‌ای می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد. فکر می‌کنم کسانی که برای وقتشان ارزش قائل هستند و می‌خواهند یک اثر خوب را شاهد باشند «شیروانی داغ» نمایش بسیار مناسبی است.

وی گفت: بازی کردن در تئاتر برای من شاید باعث بروز مشکلاتی شود و مطمئناً وقت بیشتری برای یک نمایش باید بگذارم و از طرفی درآمد چندانی نیز نسبت به سینما و تلویزیون برایم ندارد اما وقتی به دل خودم رجوع می‌کنم علاقه‌مند به بازی در تئاتر هستم و آن را به هر چیزی ترجیح می‌دهم. بعد از اجرای نمایش هر شب وقتی به خانه می‌روم به قدری انرژی دارم که ساعت‌ها نمی‌خوابم و فقط به نمایش و آنچه که آن شب اجرای نمایش گذشته فکر می‌کنم.  وقتی ایوب آقاخانی بازی در این نمایش را به من پیشنهاد داد بدون اینکه نمایشنامه را بخوانم تنها با شناختی که از نوشته تنسی ویلیامز داشتم حضور در این کار را پذیرفتم.

گفتگو با عوامل نمایش گر به های شیروانی داغ