به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، چندی پیش سیدحسین سیدی مدیر بخش استان‌های سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر از اکران 11 تا 14 اثر از این رویداد سینمایی در 31 استان از 12 تا 22 بهمن ماه خبر داد و عنوان کرد؛ «گروه‌بندی و تعداد فیلم‌هایی که قرار است اکران شوند پس از توافق نهایی با نمایندگان صنف خانه سینما اعلام می‌شود.»

اما امروز سیدضیاء هاشمی دبیر شورایعالی تهیه‌کنندگان با اشاره به اینکه «مطلع شدیم ستاد جشنواره فیلم فجر با بحران بی‌پولی مواجه است و امکان فراهم آوردن بودجه برای برگزاری جشنواره در استان‌ها را ندارد.» اعلام کرد؛ «در صورتی که بودجه لازم برای نمایش فیلم‌ها در شهرستان‌ها در نظر گرفته نشود، بی‌شک تهیه کنندگان آثار خود را در شهرستان‌ها نمایش نمی‌دهند.»

این اظهارنظر از سوی دبیر صنف تهیه‌کنندگان در خانه سینما به نوعی نشان از فراهم نبودن شرایط مالی اکران فیلم‌های جشنواره سی‌وهفتم در استان‌ها و به معنای دیگر احتمال لغو برنامه‌های استانی این رویداد داشت.

سیدحسین سیدی مدیر بخش استان‌ها این جشنواره در پاسخ به صحبت‌های دبیر شورایعالی تهیه‌کنندگان اظهار کرد که توافق نهایی انجام این کار تنظیم شده ولی هنوز امضا نشده است با این وجود جشنواره فجر با منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما به توافق اولیه رسیده‌ و مشکلی از این بابت ندارد.

سیدی با بیان اینکه مشکلی از  بابت اکران در استان‌ها ندارند، تأکید کرد که صورت جلسه نهایی این امر در هفته جاری انجام می‌شود.

مدیر بخش استان‌های سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر با تأکید بر اینکه بر خلاف چیزی که عنوان می‌شود، به لحاظ مالی مشکلی وجود ندارد. سازمان سینمایی را دارای عزمی جدی برای اکران همزمان این آثار در سایر استان‌ها عنوان کرد.

او با اشاره به اینکه هماهنگی‌های اولیه اکران آثار در استان‌ها انجام شده است، درباره پرداخت سهم صاحبان فیلم‌ها و توافق‌های انجام شده با آنها اظهار کرد: بعد از آنکه توافق ما با خانه سینما انجام شود، مثل سال‌های گذشته دوستان خانه سینما با صاحبان آثار درباره این سهم به نتیجه می رسند.