به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ یدالله گودرزی مدیر فرهنگ و ادب رادیو ایران اعلام کرد: به دنبال پویش ابتکاری «کتابخوانی چهل کتابخانه, چهل روستا» و گردآوری کتاب های اهدایی مردم برای راه اندازی درچهل روستای محروم در کشورمان توزیع این کتاب‌ها از پانزدهم اسفند آغاز شد.

 گودرزی افزود :وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی, خانه کتاب و شبکه ترویج کتابخوانی ایران در این طرح با رادیو ایران همکاری می کنند.

یدالله گودرزی در پاسخ به پرسش اینکه روستاها چگونه شناسایی می‌شوند افزود؛ رادیو ایران در یک سال گذشته شبکه گسترده خبرنگاران مردمی را با نام «ایرانیاران »تشکیل داده است ,حدود سه هزار نفر ایرانیار عضو این شبکه هستند طی فرآیندی از آنها خواسته شد تا روستاهای محروم منطقه خودشان را شناسایی و معرفی کنند. در نهایت به چهل روستا رسیدیم که البته با توجه به استقبال مردم،نویسندگان ،ناشران ،صاحبنظران از طرح چهل کتابخانه ممکن است تعداد روستاها بیشتر شود.

گودرزی ادامه داد: تاکنون آقای شهابی دهیار روستای سیرمند در هرمزگان, گنجی دهیار روستای «بالوانه خالدی»در کردستان, علی اصغر شعبانی روستای حاجی آباد هرمزگان,جهانوری از مریوان و صادقی از روستای «شانوره »هر کدام ۵۰۰ جلد کتاب دریافت کرده اند تا کتابخانه روستا های مربوطه راه اندازی شود.

 امکان ارسال کتاب های جدید برای همه مردم وجود دارد، از آنها خواهشمندیم یا به وبگاه رادیو ایران مراجعه کنند یا با شماره ۸۸۳۱۸۶۵۳خانه کتاب تماس بگیرند و کتاب‌های خود را به نشانی تهران, خیابان قائم مقام خیابان فجر، نبش کوچه کیهان، ساختمان فجر پلاک ۷ ارسال کنند تا این کتاب‌ها به دست اهالی روستاها برسد و همه ما با عیدی فرهنگی خود به استقبال سال جدید برویم.

خبرنگار: الهام مرادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: