ارسطو خوش‌رزم بازیگر تئاتر که این روزها در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر نمایش «کمیته‌ نان» را روی صحنه دارد در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: در نمایش «کمیته نان» دو نقش آراد و آزاد دو برادر دوقلو را دارم که در یک خانواده کرد بزرگ شده‌اند، تحصیل کرده هستند و این دو نقش که تقریباً یک نقش به حساب می‌آید بسیار خاص بود و چالشی با خود داشت که تماشاگر باید بیاید و نمایش را ببیند و متوجه چالش آن شود.

خوش‌رزم خاطرنشان کرد: در این نمایش دیالوگ‌هایی به زبان کردی داریم که با توجه به اینکه من اصالتاً کرد هستم  به این زبان تا حدی آشنایی داشتم اما زبان کردی را بلد نبودم و برای این نمایش به کمک دوستان توانستم تا حدی این زبان را بیاموزم.

وی افزود: در خانواده کم و بیش این لهجه و آوا را می‌شنیدم و برایم آشنا بود اما شاهو رستمی دیگر بازیگر این نمایش نیز خیلی به من کمک کرد تا بتوانم این لهجه و دیالوگ‌ها را بیان کنم. سعی من بر این بوده که بتوانم لحن درستی داشته باشم و از شاهو رستمی نیز بابت کمکی که به من کرد بسیار ممنونم.

این بازیگر در ادامه اظهار داشت: ما زمان بسیار کمی برای تمرین این نمایش داشتیم چرا که قرار بود نمایش دیگری را اجرا کنیم و آن نمایش به نتیجه نرسید و تمرینات بسیار فشرده بود اما اگر فضا برای مخاطب قابل قبول است و امکان برقراری ارتباط وجود دارد به دلیل همدلی و هماهنگی بسیاری است که در گروه بین بازیگران به وجود آمده است. تمام تلاش گروه این بود که فضای مدنظر لیلی عاج به عنوان کارگردان در اجراها به وجود آید و مخاطب آن را حس کند.

خوش‌رزم خاطرنشان کرد: دو سه اجرای اول برای ما مثل تمرین‌های نهایی و اصلی بود و در این اجراها توانستیم به نقطه ایده‌آلی که مدنظر داشتیم برسیم و خوشبختانه این اتفاق خیلی زود افتاد. من فکر می‌کنم این نمایش تنها مختص کرد زبانان نیست، هر ایرانی می‌تواند با دیدن «کمیته نان» به وجد آید و قطعاً با توجه به اینکه کارگردان و اکثر بازیگران این اثر کرد هستند و با فضای این خانواده‌ها آشنایی دارند، «کمیته نان» در واقعی‌ترین فضا اجرا می‌شود.

وی در پایان اظهار داشت: خوشبختانه بازخوردهایی که در این نمایش شاهد بودیم با توجه به زمان نامناسب اجرا و اینکه بیشتر اجراهای ما در ماه رمضان بوده و تعطیلی‌های این ماه ضربه زیادی به نمایش ما زد بسیار خوب و قابل توجه بوده و فکر می‌کنم اکثر مخاطبان نیز از سالن نمایش با رضایت بیرون می‌روند و ما بیشترین مخاطب را در بین نمایش‌های سالن‌های دولتی داشتیم و هر روز تعداد مخاطبانمان بیشتر می‌شود.

خبرنگار: علی ناصری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: