سعید سیدزاده، تهیه‌کننده سینما در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا در ارتباط با تاثیر اکران‌های مردمی بر جذب مخاطبان گفت: فیلم‌ها باید جذابیت داشته باشند که احتیاجی به هیچ‌گونه کمک اضافی برای جذب مخاطبان نداشته باشند اما هنگامی که سینما به سمتی می‌رود که تبدیل به سینمای ویترینی می‌شود قاعدتا این اتفاق می‌افتد که بازیگر فیلم وارد سینما می‌شود و نمایش مد می‌دهد تا فیلم جذابیت پیدا کند.

او در ادامه افزود: به عقیده من دلیل آن این است که در سینما تمام جهان هم اینگونه هست بدین معنی که در آن طرف هم سینما نیست که برای مردم جذابیت دارد بلکه بازیگران و چهره‌ها برای آن‌ها جذاب هستند. اما اگر اثر فیلمی باشد که حرفی برای گفتن داشته باشد؛ مفهوم و محتوای آن حائز اهمیت است نه بازیگر و لباسی که می‌پوشد. بازیگر وظیفه‌اش ایفای نقشی است که نویسنده و کارگردان بر عهده او گذاشتند نه اینکه نمایش مد در سینما داشته باشد. متاسفانه به دلیل شرایطی که ایجاد شده، سینما از اصل خودش که قرار بود مخاطبانش را اقناع کند فاصله گرفته است. 

سیدزاده در ادامه بیان داشت: در سینما باید فیلم و حرف آن اهمیت داشته باشد و متاسفانه از هنرمند ارزشمند باشخصیت ما سوءاستفاده میکنیم متاسفانه فیلم نداریم و حرفی برای گفتن فیلم‌هایمان ندارد بدین خاطر حاشیه‌ها را قوی‌تر می کنیم یعنی بازیگر را که باید فقط یک ایفای نقش خوب از آن انتظار داشت را به او می‌گوئیم که کار حاشیه‌ای انجام دهد‌‌.