به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ مهدی محبعلی، بعد از گذشت حدود ١٣ سال دوری از کارگردانی،نمایش غارنشینان را از بیستم آبان ماه در هامون به روی صحنه خواهد برد.

در خلاصه این نمایش آمده است:« غارنشینانِ سارویان روایتی دردناک و البته مضحک به دنیایی است که سراسر ما را به بازی گرفته است. 

دنیایی به نام تئاتر که در آن اگر به گونه ای بازی کنی که خودت میخواهی، باز هم قربانی می شوی آن هم به دستان کسانی که نمایش را می‎ستایند و لبخند مهربانیشان تا ابد امید را زنده نگه می دارد. این کوشش ادای دینی است به تاتر، به نمایش به نقش‌هایی که قرار است بازی کنیم و بازی کرده‌‌ایم.»

محبعلی درباره انگیزه های ساخت این نمایش گفت: سال ها بود که عطش کارگردانی این کار سارویان، تبدیل به وسوسه ای دوست داشتنی برای من شده بود و خوشحالم که حالا در مقام کارگردان این اثر کار را به روی صحنه می برم.

مرگ بازی، همینه که هست، از دل گندمزاران و ... از نمونه کارهای قبلی این کارگردان تئاتر محسوب می‌شوند. 

امیر موسی کاظمی تهیه کننده این نمایش است. وی و کارگردان تاتر هر دو از روزنامه نگارانی هستند در حوزه تاتر نیز فعالیت می کنند. 

محمدرضا حسن زاده، رزا خلیلی، کیوان کاوند، شیوا رضایی، لیلی مهدوی، امیر جلیلی، امیر صمصام طهماسبی، علی هدایتی، علی عبدلله زاده در "غارنشینان" به ایفای نقش پرداخته‌اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: