منوچهر محمدی در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا درمورد منبع تامین هزینه های فیلمسازی گفت: من در کارنامه کاری خود یک یا دو فیلم داشتم که در گیشه نتوانست هزینه خود را دربیاورد اما اینکه دلایل آن چه بود و هر کدام به چه دلیل نتوانستند بفروشند بحث بسیار گسترده ای است. راه تامین هزینه ها درصورت شکست در گیشه، بسیار پیچیده است و در هر پروژه ای بنابر منبع بودجه تفاوت دارد.

او در ادامه با اشاره به تاثیر وجود فیلم شکست خورده در کارنامه هنری یک فیلمساز بیان داشت: لزوما اینگونه نیست که اگر تهیه کننده ای فیلمش بنا به هر دلیلی نفروشد، یک امتیاز منفی برای او محسوب شود. بسیاری از تهیه کنندگان هستند که پس از فیلم شکست خورده خود، دوباره شروع به فیلمسازی کردند و به کار خود ادامه دادند.

تهیه کننده فیلم «اکسیدان» تصریح کرد: اینگونه نیست که برخی می گویند فلان کارگردان بفروش است و هر فیلم و سریالی که بسازد قطعا می فروشد. یک فیلم برای موفقیت و فروش خوب در گیشه به عوامل متعددی نیاز دارد که کارگردان فقط یکی از آن عوامل است.

او ادامه داد: سینما یک صنعت مبتنی بر ایجاد ارتباط با مخاطب است. یک فیلم باید از طریق فروش در اکران، پخش از نمایش خانگی، تلویزیون و خارج از  کشور سرمایه اش را برگرداند. ممکن است زمان ببرد اما یک فرایند اقتصادی است که باید طی شود.

منوچهر محمدی در پایان اظهار داشت: چه بخواهیم چه نخواهیم سینما جز اوقات فراغت مردم محسوب می شود و مردم هم ترجیح می دهند فیلم هایی ببینند که برایشان جذاب است. فیلمسازان باید برای هر سلیقه ای فیلم بسازند تا مردم حق انتخاب داشته باشند.

خبرنگار: الهام مرادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: