به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا، آرش قاسمی صداگذار فیلم سینمایی «خروج» اظهار داشت: به طور کلی «خروج» یک فیلم پر از صداست چون در آن تراکتور، کامیون و جاده داریم و همین‌ها فضاهای صوتی زیادی ایجاد می‌کنند از همین رو ما به‌عنوان صداگذار مجبور بودیم تا آنجا که می‌توانیم از صداهای اضافه پرهیز و صداها را کمتر کنیم. یعنی بر عکس فیلم‌های دیگر که ما مدام صدا اضافه می‌کنیم چالش من در «خروج» این بود که از صداها بکاهم. به عبارتی در صداگذاری، صدابرداری کردم و صداهای اضافه را باید برمی‌داشتم که برای اولین بار بود که این اتفاق برای من می‌افتاد. در فضاسازی‌ها هم مجبور بودیم سکوت‌هایی را حاکم کنیم تا ذهن بیننده در کل فیلم آزار نبیند.

این صداگذار بیان کرد: «خروج» یک فیلم ۲ ساعته است بنابراین ما نباید بیننده را سروصدای زیاد آزار می‌دادیم و باید کاری می‌کردیم که صداها به قدر نیاز شنیده شود. این موضوع یکی از چالش‌های ما بود و با توجه به حساسیت‌های آقای حاتمی‌کیا قصه کمی هم متفاوت‌تر می‌شد.

وی افزود: کار با حاتمی‌کیا سخت و جذاب است. آقای حاتمی‌کیا با کسی تعارف ندارد و من به او یک فرد کمال‌گرا می‌گویم. یعنی هرچند برخی به او سخت‌گیر می‌گویند اما به نظرم اینطور نیست بلکه او کمال‌گراست و دوست دارد همه چیز را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. به خاطر همین از چیزی نمی‌گذرد. یادم است به من می‌گفت می‌دانم وقت ندارم ولی از تو یک کار خوب در زمان کم می‌خواهم. آثار آقای حاتمی‌کیا معمولاً زمان‌های طولانی می‌برد برای مثال ممکن است سه ماه زمان ببرد منتها وقتی من وارد این کار شدم شاید یک ماه فرصت داشتم و تقریباً حالا کار آن به انتها رسیده است. این را هم باید عنوان کنم که «خروج» بسیار متفاوت از آثار قبلی اوست.

منبع: مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: