به گزارش برنا از قزوین، منوچهر حبیبی جانشین ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان با بیان اینکه مرگ و میر ناشی از کرونا در قزوین رو به افزایش است، گفت: استفاده از ماسک در محافل گروهی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تنها راهکار مقابله با این بیماری مهلک است.

حبیبی با بیان اینکه استان قزوین در خصوص کرونا متاثر از اتفاقات استان‌های همجوار خواهد بود، گفت: درحالی که استان‌های زنجان و البرز در حالت هشدار این بیماری قرار گرفته و بازار‌های خودشان را به مدت یک هفته تعطیل کرده‌اند، ممکن است در استان قزوین نیز چنین محدودیت‌هایی اعمال شود.

جانشین ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان قزوین تاکید کرد: متاسفانه مدل رفت و آمد شهروندان قزوین در بازار و اماکن تجاری و حتی دید و بازدید‌های اقوام نگران کننده است و باید در این خصوص اهتمام بیشتری لحاظ شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: از شهروندان قزوین تقاضا داریم که مجالس عروسی و ترحیم را در این شرایط با هدف حفظ سلامت خود و عزیزانشان برگزار نکنند و در صورت ضرورت با تعداد محدود برگزار و تا جای ممکن از حضور در اجتماعات پرهیز کنند.

حبیبی با بیان اینکه رفتار کرونا تغییر پیدا کرده است، یادآور شد: بیماری کرونا هنوز دارو و درمان قطعی ندارد و جدیدا با تغییر سن مبتلایان برای همه گروه‌های سنی تهدیدآمیز محسوب می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: