به گزارش برنا از قزوین، حمید رضا تبسمی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: تاکنون ۸۰ واحد در سامانه کارا برای دریافت این نوع تسهیلات به مبلغ ۱۰۲ میلیارد و ۹۰ میلیون ریال ثبت نام کرده اند که پس از بررسی ۵۷ واحد به مبلغ ۵۲ میلیارد و ۸۶ میلیون میلیارد ریال تایید و به بانک‌های عامل ارجاع شده است.

او اضافه کرد: از میان واحد‌های تایید شده تاکنون ۲۱ واحد با اشتغال ۳۸ نفر به مبلغ ۴ میلیارد و ۵۶ میلیون ریال از این تسهیلات بهره‌مند شدند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان هدف از ارائه این تسهیلات را حفظ اشتغال و تامین هزینه‌های عملیاتی واحد‌های آسیب دیده از کرونا بیان کرد و گفت: این مشاغل شامل پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادر گوشتی، مراکز تولید محصولات گلخانه‌ای، سبزی و صیفی جات صادراتی، مراکز تولید و عرضه گل و گیاهان زینتی و مراکز تولید و عرضه ماهیان زینتی است.

تبسمی ادامه داد: تسهیلات کرونا تنها به متقاضیانی تخصیص می‌یابد که در سامانه «کارای» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت‌نام کنند و پس از طی فرایند اداری به بانک‌های عامل معرفی شوند.

وی اظهار داشت: این تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه (دوساله) و برای صاحبان مجوز واحد‌های تولیدی که در ایام کرونا فعال و یا نیمه فعال بوده اند منظور شده است.

تبسمی افزود: ارائه این تسهیلات به صورتی است که؛ به ازای هر شاغل ۱۲۰ میلیون ریال به صاحب مجوز کسب و کار پرداخت می‌شود که ۷۰ درصد آن برای پرداخت دستمزد شاغلان و ۳۰ درصد برای هزینه‌های عملیاتی واحد کسب و کار آسیب‌دیده از کرونا اختصاص خواهد یافت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: