به گزارش برنا از قزوین؛ محمدحسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه به‌زودی شورای فضای مجازی راه‌اندازی می‌شود، گفت: کار اصلی این شورا تدوین یک برنامه تحول اساسی فعالیت‌های فضای مجازی در استان قزوین است که این کار را از طریق ۴ کارگروه رصد و پایش فضای مجازی، حمایت و پشتیبانی از فعالان فضای مجازی، آموزش و پژوهش و تولید محتوا انجام خواهد داد.

اسماعیلی ادامه داد: وظیفه کمیته رصد و پایش فضای مجازی نظارت بر فعالیت‌های این حوزه، شناسایی فعالان مجازی و ارزیابی فعالیت‌های آن‌ها خواهد بود.

او اضافه کرد: همچنین وظیفه کارگروه دوم حمایت از کسب و کار‌های اینترنتی است و کارگروه آموزش و پژوهش هم با هدف استفاده بهینه و درست از فضای مجازی و آموزش نحوه استفاده از این فضا به خانواده‌ها، کودکان، نوجوانان و دانش‌آموزان راه‌اندازی خواهد شد.

وی هدف از ایجاد کارگروه تولید محتوا را تقویت فعالان مجازی برای تولید محتوا‌های منطبق با فرهنگ ایرانی و اسلامی دانست و گفت: در نهایت هدف ما در شورای فضای مجازی استان قزوین اندیشیدن تمهیدات و راهکار‌های منطبق با فرهنگ بومی و محلی این استان برای استفاده بهینه از فضای مجازی و فعالان این حوزه است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: