به گزارش برنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا، افزود: کماکان شاهد اوج گیری و پیک بیماری کرونا در استان هستیم و قزوین از نظر میزان بستری و فوت بر اثر کرونا در میانه‌های جدول قرار دارد.

معاون استاندار قزوین گفت: متاسفانه آمار بستری و فوتی‌های این بیماری در استان نسبت به گذشته افزایش چشمگیری یافته که کنترل و کاهش آن نیازمند همکاری و همیاری بیشتر مردم استان قزوین است.

وی بیان کرد: در ماه‌های گذشته، روند رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک بسیار بیشتر از امروز مورد توجه مردم بود و ۸۵ تا ۹۰ درصد عموم جامعه خود را ملزم به رعایت این دستورالعمل‌ها می‌دانستند ولی متاسفانه این آمار در شرایط کنونی کاهش پیدا کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین ادامه داد: امروز که در نقطه پیک کرونا در کشور و استان قزوین قرار داریم ۴۵ درصد مردم توجهی به فاصله‌گذاری و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ندارند که این موضوع می‌تواند به فراگیر شدن ویروس کرونا و اوج گیری بیشتر آن دامن بزند.

وی خاطرنشان کرد: اگر روند کنونی شیوع کرونا در استان قزوین ۱۰ درصد دیگر افزایش پیدا کند با توجه به تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی، نیازمند برپایی بیمارستان صحرایی در قزوین هستیم اما تاکنون اقدامی در این خصوص انجام نشده است.

حبیبی گفت:تمام دستگاه‌های متولی در این زمینه در آماده باش کامل قرار دارند و امیدواریم با همکاری مردم، نیازی به برپایی بیمارستان صحرایی در استان احساس نشود.

وی افزود: با توجه به نظارت‌های صورت گرفته، بیشترین دغدغه درخصوص شیوع ویروس کرونا در بازار و حوزه حمل و نقل عمومی استان بوده که به مهمترین کانون شیوع کرونا تبدیل شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، کنترل و نظارت بر این حوزه‌ها تشدید می‌شود تا با متخلفان و افرادی که سلامت عمومی جامعه را به خطر می‌اندازند، برخورد شود.

حبیبی با بیان اینکه تعداد زیادی از واحدهای صنفی متخلف اخطار دریافته کرده یا پلمپ شده‌اند، افزود: از تمام رانندگان تاکسی، بازاریان و کسبه درخواست داریم تا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همکاری لازم را جهت کنترل این بیماری با کادر درمان و مدیریت استان داشته باشند تا سلامت جامعه بیشتر از این به خطر نیفتد.

وی با بیان اینکه زمانی می‌توان شیوع ویروس کرونا را مدیریت و کنترل کرد که رعایت دستورالعمل‌ها به بالای ۹۰ درصد برسد، گفت:در این راستا تاکسی‌ها باید حداکثر سه مسافر جابه جا کرده و اتوبوس‌ها نیز حداکثر از ۵۰ درصد ظرفیت خود استفاده کنند و بیشتر از آن تخلف محسوب می‌شود.  

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: