به گزارش برنا از قزوین؛ متن پیام استاندار به شرح ذیل است:

بنام خداوند لوح و قلم

هنر خوشنویسی هنری قدسی و معنوی است که واژه به واژه‌ی آن، بدان هنگام که از قلم هنرمند می تراود، تا آن زمان که به دیده بیننده راه می یابد و جاودانه می‌شود، انسان را به مبدأ آفرینش و نظام معنی دار هستی رهنمون می شود و اهداف والایی را باز می نمایاند.

خوشنویسی هنری برتر است که با تلفیق صورت و سیرتی زیبا همچون طاووسی بال گشوده، در میان سایر هنرها، دیدگان را به سوی خویش کشیده و با قدرت و قوتی تمام، به جلب نظرها پرداخته است. این هنر اصیل و فاخر، ریشه در عالم لاهوت و معنا دارد و در هیچ دینی مانند اسلام به هنر زیبایی خط تا به این اندازه توجه نشده و مورد تأکید و تأیید و تشویق و ترغیب قرار نگرفته است.

بیست و یکم تا بیست و هفتم  مهرماه هر سال هفته خوشنویسی نام نهاده شده تا یاد و نام  پایه گذاران این هنر کمال آفرین تکریم شود .

قزوین از دیرباز خاستگاه هنرمندان بزرگ عرصه‌ی خوشنویسی است که همچون زنده یاد استاد میرعماد حسنی، عمادالکتاب قزوینی، ملک محمد قزوینی، میر ابراهیم قزوینی و...  صاحب سبک و مکتب بوده‌اند و اینک نیز خوشنویسان استان در طول سالیان متمادی با تلاشی بی وقفه و ارائه هنر خود، موفق به کسب بهترین جایگاه هنری در این حوزه شده‌اند و به حق نام پایتخت خوشنویسی ایران بر تارک قزوین می درخشد.

اینجانب ضمن تبریک هفته خوشنویسی بر تمامی فرهیختگان و فعالان عرصه خوشنویسی، امیدوارم همچون گذشته شاهد افتخارآفرینی و مکتب‌آفرینی هنرمندان این خطه از ایران عزیز اسلامی باشیم.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: