به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ علی فخار سلیمانی در این باره اظهارداشت: متاسفانه همچنان روند بیماری در استان قزوین صعودی و نگران کننده است و اگر شهروندان پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.

وی بیان کرد: متاسفانه در بیست و چهارساعت گذشته 385 بیمار با تست مثبت در استان شناسایی شدند که 109 نفر از آنها در بیمارستانها بستری شده و تحت درمان قرار گرفتند.

دبیر کمیته کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآورشد: همچنین در مدت یاد شده تعداد 11 نفر از شهروندان بر اثر ویروس کرونا جان باختند.

سلیمانی

وی بیان کرد: با کمک کادر درمانی تعداد 91 نفر از بیماران پس از درمان از بیمارستانهای استان ترخیص شدند.

سلیمانی اظهارداشت: در بیست و چهارساعت گذشته تعداد 48 تن از بیماران در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند و تحت درمان قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: از ابتدای انتشار ویروس کرونا در استان قزوین بیش از 12 هزار و 646  نفر از مردم استان به ویروس کرونا مبتلا شدند و 873 نیز فوت شده اند.

سلیمانی در ادامه از شهروندان خواست از حضور در مراکز پر جمعیت خودداری کرده و پروتکل های بهداشتی را بدقت رعایت کنند تا از گسترش بیش از حد این ویروس جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: اعمال محدودیت در برخی مشاغل از جمله تالارهای عروسی، رستوران ها، آرایشگاههای مردانه و زنانه، جلوگیری از بازارگردی، کنترل تعداد مسافران در خودروهای عمومی و تاکسی ها، محدود شدن حضور شهروندان در بازار و پاساژها از جمله اموری است که می تواند به کنترل بیماری کمک کند.

کروناا

دبیر کمیته کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآورشد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک، شستشوی مستمر دستها با آب و صابون، استفاده از مواد ضد عفونی کننده و مراقبت از سالمندان در منزل می تواند به کنترل بیماری و کاهش ابتلا به آن کمک موثری کند.

سلیمانی ابراز امیدواری کرد با حساس شدن مردم و ترس بیشتر از ویروس کرونا و رعایت نکات بهداشتی از وضعیت بحرانی در استان خارج شده و روند روبه کاهش را تجربه کنیم.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: