به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حجت الاسلام نورالله قدرتی ظهر پنجشنبه در پایان جلسه با روسای دادگستری استان قزوین در جمع خبرنگاران گفت: ستاد ملی کرونا به دلیل بحران ویروس که منجر به افزایش بیماران شده محدودیت ها را تشدید کرده و همه ما ملزم به رعایت آن در استان قزوین هستیم.

وی اضافه کرد: این سخت گیری ها به دلیل بی توجهی برخی از مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور در مراکز جمعیتی است که این سهل انگاری موجب شده خدمات چندین ماهه کادر درمانی زیر سوال رفته و مشکلات ما نیز بیشتر شود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین یادآورشد: از روز شنبه فعالیت بسیاری از صنوف تعطیل شده و محدودیت هایی برای تردد مردم هم ایجاد خواهد شد تا با بحران بیشتری دراستان مواجه نشویم و ما نیز با تاکید ریاست قوه قضاییه آمادگی داریم تا برای این ایام تدبیر کنیم.

قدرتی 3

وی گفت: اگر قرار باشد تعداد بیماران مبتلا اضافه شود قادر به فعالیتهای دیگر هم نخواهیم بود لذا به سرعت باید با شرایط خود را هماهنگ کرده و اجازه ندهیم سلامت مردم به مخاطره بیفتد.

قدرتی اضافه کرد: از مردم استان انتظار داریم دو هفته صبوری کنند و از مراجعه به دستگاه قضایی برای امور غیر ضروری خودداری کنند تا بتوانیم با محدودیت ایجاد شده ضمن رسیدگی به پرونده ها به مصوبات ستاد کرونا هم پایبند باشیم.

وی گفت: در جهت حفظ سلامت کارکنان قضایی و کاهش تراکم جمعیتی در واحدهای قضایی و ضرورت مداومت خدمت رسانی به واحدهای قضایی ابلاغ شده تا به صورت یک روز درمیان فعالیت کرده و نیروهای خود را تا 50 درصد کاهش دهند.

قدرتی اضافه کرد: در روزهایی که قضات و کارکنان دستگاه در اداره حضور ندارند می بایست دور کاری کرده و پرونده ها را در خانه رسیدگی کنند تا وقفه ای در خدمت رسانی ایجاد نشود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد: در شورای حل اختلاف مرکز استان از 50 درصد ظرفیت نیروها به صورت نوبتی استفاده خواهد شد و در شهرستانها به صورت شیفت صبح و عصر در محل کار حاضر خواهند شد.

وی بیان کرد: همچنین تمامی مراجعان با تعیین وقت قبلی از طریق نوبت دهی الکترونیک می توانند امور خود را پیگیری کنند و در صورت ضرورت با دریافت مجوز از مدیر واحد قضایی این حضور اشکالی ندارد و هر حوزه قضایی هم سهم تعریف شده برای نوبت دهی اینترنتی ارباب رجوع را با توجه به شرایط و دستورالعمل ها و میزان رسیدگی ها باید تطبیق دهد.

قدرتی اظهارداشت: با رعایت دستورالعمل ها حفظ کرامت و ارزشهای انسانی در قوه قضاییه به نحو مقتضی از حضور افراد غیر مرتبط و همراهان اصحاب پرونده در واحدهای قضایی و اداری جلوگیری می شود و ارباب رجوع فاقد سمت در شعب قضایی اجازه حضور نخواهند داشت.

قدرتی 2

وی گفت: همچنین به کلانتری ها اعلام می شود که بر اساس شیفت بندی شعب قضایی نسبت به ارجاع پرونده ها به مراجع قضایی اقدام کنند و دریافت شکواییه نیز باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک باشد.

قدرتی اضافه کرد: از انتقال زندانیان در میان حوزه های قضایی و هر گونه احضار و جلب افراد هم در موارد غیر ضروریی خودداری خواهد شد و استفاده از سامانه الکترونیک و ارتباط تصویری با رعایت قوانین و مقررات در برگزاری جلسات غیر حضوری در دعاوی و شکایات در راستای کاهش ازدحام جمعیت در دستور کار است.

وی اظهارامیدواری کرد با رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی همه مردم بویژه برگزار نشدن جشن های عروسی و عزا، دوری از خیابان گردی، تعطیلی واحدهای صنفی غیر ضروری شاهد کنترل بیماری در استان و بازگشت به شرایط عادی تری باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: