به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ محمد شفیعی در این باره اظهارداشت: در روزهایی که نگرانی و استرس شدیدی بر تمام جامعه و خانواده ها مستولی شده، سیاست های وزارت ورزش و جوانان به گونه ای توانسته فرهنگ ورزش در خانه را در ایام قرنطینه خانگی رایج کرده و به حفظ سلامتی شهروندان و ارتقای توانمندی مردم برای مقابله با کرونا کمک کند.

وی اضافه کرد: این سیاست درست در لرستان نیز جواب داد و اداره کل ورزش و جوانان استان با عملیاتی کردن آن و راه اندازی پویش های مختلف به وسیله هیئت ها و همچنین قهرمانان ورزشی توانست این ایده مهم را اجرا کند.

شفیعی تصریح کرد: با توجه به اهمیت ورزش در ارتقای سلامتی و نقش آن در مقابله با بیماری ها ازجمله تقویت ابعاد جسمانی و ذهنی برای مقابله با شیوع یک بیماری جدید و ناشناخته چون کرونا ویروس این موضوع نشان می دهد که تثبیت فرهنگ ورزش در خانه و نهادینه کردن آن میان خانواده ها می تواند به عنوان یک تجربه جدید مورد مطالعه قرار گرفته و تداوم یابد.

ورزش در خانه

رئیس هیئت ورزش های همگانی استان قزوین یادآورشد: در استان قزوین در هیئت ورزش های همگانی تلاش کرده ایم فرهنگ ورزش در خانه را در ایام قرنطینه خانگی مورد تاکید قرار داده و شرایط انجام آن را برای تمامی اقشار و اعضای خانواده در خانه فراهم کنیم.

شفیعی بیان کرد: از اسفند سال گذشته که ما نیز میزبان ویروس کرونا به عنوان میهمان ناخوانده هستیم، همراهی این هیئت با دستگاه های متولی در راستای کاهش آسیب های جسمی و روحی ناشی از انتشار ویروس کرونا موثر بوده و هیئت ورزش های همگانی استان هم که رسالت سلامت مردم را برعهده دارد در اجرای این طرح پیشگام بوده است.

وی در ادامه افزود: در مدت 9 ماه گذشته علاوه بر شرکت و حضور پررنگ در تمامی طرح ها و برنامه های ابلاغی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ورزش های همگانی تعداد زیادی کلیپ ویدئویی و محتوای آموزشی توسط مربیان تولید شده و برای استفاده شهروندان در فضای مجازی بارگذاری شده است.

شفیعی طرح ابلاغی قرنطینه فعال با ورزش همگانی را از دیگر برنامه های فدراسیون ورزش های همگانی عنوان کرد و گفت: در این ایام که تصمیم دولت بر اجرای سیاست های سخت تر قرنطینه ای و تعطیلی بیشتر مشاغل است اجرای طرح قرنطینه فعال با ورزش همگانی می تواند جایگزین حضور در باشگاه ها و محوطه آزاد باشد.

وی بیان کرد: در این طرح که از ابتدای آذر ماه آغاز شده و تا نیمه این ماه ادامه دارد برنامه های آموزشی به صورت آنلاین تهیه شده و در ساعات مختلف در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

شفیعی اضافه کرد: در این طرح تلاش شده تا تمام گروه های سنی مورد توجه قرار گیرند و برنامه ریزی در این طرح به گونه ای است که به تمام رده های سنی بویژه دو گروه سنی حساس کودک و سالمند توجه ویژه شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: