به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مصطفی صالحی مدیرکل دفتر امور شهری استانداری چهارشنبه شب با حضور در جلسه شورای اسلامی شهر محمدیه ضرورت خدمت رسانی به مردم را یادآورشد و اظهار داشت: شورای محمدیه با انسجام و همدلی خوبی که بین اعضا دارد توانسته با خدمت رسانی موثر رضایت مندی مردم را جلب کند که جای خرسندی دارد.

وی بیان کرد: ابتکار شورا در دعوت از مدیران استانی برای گره گشایی از مشکلات حرکت خوبی است که توانسته به تسریع در حل مشکلات کمک کرده و شتاب کارهای عمرانی را بیشتر کند. 

محمدیه 8

عملکرد شوراها بررسی می شود

صالحی از ارزیابی عملکرد شوراها خبرداد و گفت: با آسیب شناسی عملکرد و مشکلات شوراها می توانیم نسبت به پیدا کردن راهکارهای عملی برای حل چالش ها و جلب رضایت مردم اقدام کنیم. 

وی بیان کرد: بسیاری از کشورها با سابقه یک قرن در امور شورایی امروز به دستاوردهای خوبی رسیده اند و ما نیز که سابقه شور و مشورت به 1400 سال قبل و در آموزه های دینی بازمی گردد باید بتوانیم ضمن به روز کردن فعالیتهای و رفع آسیب ها به موفقیتهای بیشتری برسیم.

صالحی با اشاره به مشکلات شوراها اضافه کرد: مدیران دستگاهها باید پاسخگوی مطالبات شوراها باشند چون این نهاد در خدمت مردم است واگر پاسخ نگیرند حتما در ارائه خدمت دچار چالش شده و نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت.

آموزش شهرداران و شوراها الزامی است

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین بیان کرد: اگر بخواهیم آسیب ها در عرصه فعالیت شهرداری و شوراها کمتر شود باید آموزش شهرداران و شوراها جدی گرفته شود که در این راستا دوره هایآموزشی در فضای مجازی برای اعضای شوراها و شهرداران بیشتر شده تا مهارت افزایی را تقویت کنیم.

محمدیه 6

وی استفاده از نخبگان شهری در تصمیم گیری را مهم دانست و یادآورشد: اگر بتوانیم مشارکت مردم در کارها را بیشتر کنیم تا افرادی که ایده و طرحی برای خدمت رسانی بهتر دارند آن را با شوراها مطرح کنند بدون تردید بستر خدمت رسانی بهتر شده و مردم هم از مدیران شهری راضی می شوند.

صالحی افزود: تداخل وظایف دستگاههای خدمات رسان با شوراها و شهرداری ها یک ایراد اساسی است که اگر بتوانیم با حمایت استانداری، مدیریت یکپارچه و متمرکز را پیاده کنیم این چالش برطرف می شود.

وی وجود اختلافات نظر در شوراها را امری طبیعی دانست و گفت: داشتن اختلاف نظر و سلیقه هیچ ایرادی ندارد اما اگر این موضوع موجب دو قطبی شدن در شورا شده و خدمت رسانی را کاهش دهد یا متوقف کند حتما ایراد دارد.

توسعه دولت الکترونیک در شهرداری ها شتاب می گیرد

مدیرکل دفتر شهری استانداری قزوین گفت: توسعه دولت الکترونیک و اتصال شهرداری ها به سامانه های یکپارچه ضمن کاهش مراجعه حضوری مردم از تخلف احتمالی در این دستگاهها نیز جلوگیری کرده و به پویایی و کارآمدی کارها کمک می کند.

وی اضافه کرد: در این زمینه تاکنون 17 شهرداری استان به سامانه یکپارچه مدیریت شهری متصل شده اند و هشت شهرداری دیگر تا پایان سال وارد سامانه خواهند شد تا خدمات رسانی به صورت الکترونیک صورت گیرد.

صالحی اظهارداشت: شهرداری محمدیه می تواند در اموری چون طراحی شهری، ساخت و ساز ها و کارهای عمرانی با رویکرد دانش محوری جلو برود و طرح های عمرانی خود را با پشتوانه پژوهش و تحقیقات اجرا کند.

محمدیه 7

وی بیان کرد: اگر در شهرداری ها، خلاقیت و ابتکار و دانش محوری در کارها در اولویت قرار گیرد ضمن تسریع در کارها به رونق اقتصادی هم کمک خواهد شد.

صالحی یادآور شد: در ناحیه شهری مهرگان که به شهر محمدیه الحاق شده تاکنون خدمات زیربنایی و روبنایی زیادی از جمله مدرسه، مسجد، درمانگاه ، آتش نشانی، پاسگاه و واحدهای تجاری و بوستان احداث شده اما باید مراقب باشیم تا این منطقه دچار مشکلات حاشیه نشینی نشود.

وی در ادامه گفت: استقرار ادارات مختلف در مهرگان در شرایط کرونایی به کاهش مشکلات رفت و آمدها و تقویت سلامت مردم کمک می کند که امیدواریم شهرداری و شورا پیگیر این موضوع باشند.

صالحی اصلاح قوانین مدیریت شهری را در کاهش مشکلات مهم دانست و اظهارداشت: امیدواریم با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اصلاح برخی قوانین قدیمی بتوان به نیازهای امروز مردم پاسخ گفت و کارها را روان و تسهیل کرد.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین اضافه کرد: با افزایش 70 درصدی اعتبارات ارزش افزوده و اختصاص آن به طرح های عمرانی امیدواریم خدمت رسانی به مردم شتاب گیرد. 

 هرچند در شهرداری محمدیه مصوبات عمرانی، اقتصادی خوبی داشته اید اما کار شورا فقط عمرانی نیست و باید شهرداری ها به سمت کارهای فرهنگی و اجتماعی هم بروند تا بتوانید به کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنید.

صالحی اظهارداشت: خوشبختانه در حال حاضر روند خدمت رسانی در شهر محمدیه شتاب گرفته و هر چقدر اعتماد و رضایت مردم بیشتر شود شاهد مشارکت بیشتر مردم در کارها خواهیم بود.

محمدیه 2

صالحی با پیشنهاد جابجایی نیروهای سایر شهرداری ها برای جبران کمبود نیروی انسانی در شهرداری محمدیه موافقت کرد و گفت: پیگیر خرید نردبان بلند مرتبه برای آتش نشانی ناحیه شهری مهرگان هم هستیم.

در ادامه شهردار و اعضای شورای شهر محمدیه گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کردند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: