به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی با اشاره به آثار شیوع بیماری کرونا در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و همچنین حوزه ورزش و جوانان بیان کرد: به منظور تامین بخشی از خساراتی که به فعالیت ها و واحد‌های کسب و کار آسیب دیده از کرونا در حوزه ورزش و جوانان وارد شده، ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل جدیدی در خصوص پرداخت تسهیلات به این واحدها در حوزه ورزش و جوانان مقرر کرده است.

وی گفت: این دستورالعمل در جلسه چهل و هفتم ستاد ملی کرونا مصوب شده و بانک ها مکلف به پرداخت تسهیلات شده اند و این دستورالعمل به ۱۷ بانک ابلاغ شده که ویژه کسب و کارهای آسیب دیده و فعالیت های غیردولتی در حوزه ورزش و جوانان است. 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین اظهار کرد: واحدها و فعالیت های آسیب دیده از کرونا در این حوزه، می توانند تا پایان دی ماه برای دریافت این تسهیلات و پرداخت اقساط این تسهیلات از ابتدای خردادماه سال ۱۴۰۰ است.

حبیبی با اشاره به پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای حوزه ورزش و جوانان آسیب دیده از عنوان کرد: هم وزارت ورزش و جوانان و هم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسوولیت دارند با هماهنگی بانک ها این مصوبه را اجرا کنند و لذا ثبت نام از طریق سامانه کارا برای اجرای مصوبه و دریافت تسهیلات، الزامی است. 

وی افزود: همه متقاضیان جهت اخذ تسهیلات بانکی باید اطلاعات خود را بر اساس فرمت های مشخص شده را تکمیل نمایند. مرجع رسیدگی و تایید درخواست متقاضیان تسهیلات این حوزه در هر استان، اداره کل ورزش و جوانان می باشد که این اداره کل باید رسته ها و فعالیت های آسیب دیده از کرونا را تایید کرده و سپس متقاضی، اقدامات لازم را انجام دهد. 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با اشاره به میزان تسهیلات تصریح کرد: میزان این تسهیلات در حوزه های مختلف ورزشی تعیین شده که از حداقل ۴۸ میلیون تومان تا ۹۶۰ میلیون تومان می باشد که این مبلغ به تناسب افرادی است که در آن کسب و کار فعالیت می کنند و به عنوان مثال پارک های آبی و اماکن ورزشی چند منظوره و ویژه اگر با ظرفیت ۶۰ نفر مشغول فعالیت باشند شامل دریافت ۹۶۰ میلیون تومان تسهیلات، مجتمع های ورزشی، پیست های ورزش موتورسواری و کارتینگ با ظرفیت ۳۰ نفر، شامل دریافت ۴۸۰ میلیون تومان است.  

حبیبی با بیان اینکه  نرخ سود این تسهیلات ۱۲ درصد بوده و مدت پرداخت اقساط ۲۴ ماهه است، اضافه کرد: همه رشته های ورزشی، استخرهای شنا، مراکز مشاوره جوانان، مشمول دریافت این تسهیلات می باشند که در قالب یک جدول در سامانه کارا قابل مشاهده است.چ و در واقع بر اساس نوع رشته ورزشی، تعداد افراد شاغل در آن رشته تسهیلات پرداخت خواهد شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با اشاره به مدارک مورد نیاز جهت پرداخت تسهیلات بیان کرد: مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات متفاوت است و به طور مثال تا ۱۶ تا ۴۸ میلیون تومان تسهیلات، نیاز به سفته و چک به تشخیص بانک به همراه یک ضامن می باشد. از ۴۸ تا ۱۶۰ میلیون تومان نیاز به سفته و چک به همراه دو ضامن می باشد  و دریافت سفته نیز به صورت الکترونیکی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: