به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی با اشاره به  وضعیت استان در خصوص شیوع کرونا اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته هیچ‌گونه مورد فوتی در سطح استان گزارش نشده است.

وی افزود: ۵۰ درصد استان در وضعیت زرد هستند و شهرستانهای آبیک، البرز و آوج نیز در این وضعیت قرار دارند.

حبیبی بیان کرد: میزان بستری بیماران کرونایی به نسبت ابتدای آذر ماه ۵۰ درصد کاهش یافته است و در شهرستان های تاکستان و آوج در چهار روز گذشته هیچ گونه فوتی گزارش نشده است.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای قزوین با بیان اینکه میزان مرگ و میر کرونایی شهر 60 درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: با توجه به کاهش بیماران کرونایی که نیاز به بستری دارند تعداد بیمارستان ها را کاهش داده و محدود کرده‌ایم.

وی با اشاره به اعمال محدودیت‌های جدید استان یادآور شد:  محدودیت تردد از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح در تمامی شهرستان های استان تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

حبیبی اظهار کرد: همچنین  ورود پلاک های غیر بومی به استان و خروج پلاک های بومی از استان کماکان ممنوع است و در صورت تخلف مشمول جریمه ۵۰۰ هزار تومانی خواهند شد.

وی با بیان اینکه رسیدن به وضعیت سفید با اهتمام مردم به زودی محقق خواهد شد،  ادامه داد: طرح محله محور شهید سلیمانی رسیدن به وضعیت سفید را تسریع می کند.

حبیبی بیان کرد: خوشبختانه رعایت پروتکل ها در جامعه نهادینه شده است به نحوی که نزدن ماسک به عنوان یک امر بد و زشت تلقی می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: