به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سردار علی ابراهیمی در این باره اظهار داشت: طرح تشدید مبارزه با قاچاق به عنوان یکی از مهمترین اولویت های مأموریتی فرماندهی انتظامی استان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان آوج با انجام اقدامات پیچیده فنی و اطلاعاتی یک کارگاه  واقع در حاشیه شهر "آبگرم" که به عنوان مزرعه تولید ارز دیجیتال بیت کوئین استفاده می شد را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی به همراه ماموران اداره برق به محل مورد نظر اعزام شدند.

فرمانده انتظامی استان قزوین، تصریح کرد: ماموران در عملیاتی غافلگیرانه متهم را که با مقاصد سودجویانه اقدام به نصب دستگاه های تولید ارز دیجیتال (بیت کوئین) در این واحد صنعتی شهرستان کرده بود، شناسایی و دستگیر کردند.

سردار ابراهیمی ضمن اشاره به کشف 763 دستگاه ماینر و متعلقات آن، گفت: برابر نظر کارشناسان ارزش ریالی تجهیزات الکترونیکی و رایانه ای کشف شده بالغ بر 200 میلیارد ریال برآورد شده است.

وی پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت های اقتصادی غیر قانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و خاطرنشان کرد: خرید و مصرف کالای قاچاق و هرگونه فعالیت اقتصادی غیر قانونی باعث اخلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه ها و افزایش بیکاری است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: