به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور در نشست کارگروه اصلی ستاد تنظیم بازار استان، که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: کنترل قیمت ها و توزیع مناسب کالا در این شرایط باید مورد توجه جدی قرار گیرد تا تنظیم بازار بر هم نریزد.

وی بیان کرد: در شرایطی که ویروس کرونا مشکلات معیشتی و اقتصادی فراوانی برای اصناف و بازاریان و نیز شهروندان ایجاد کرده منطقی نیست با بی توجهی شاهد سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب از شرایط موجود برای افزایش بی رویه قیمتها باشیم.

جمالی پور افزود: دستگاه‌های نظارتی برای پاسخگویی مناسب به این مطالبه به حق مردم باید در کارها دقت و نظارت بیشتری داشته باشند و با اخلالگرانی که بازار را دچار آشفتگی می کنند برخورد کنند. 

استاندار قزوین یادآورشد: باید برنامه ریزی و عملکرد مدیران ما به گونه ای باشد که مردم احساس کنند شما خدمت می کنید و تنها با شعار دادن نمی توان رضایت مردم را جلب کرد.

جمالی پور بیان کرد: چند نرخی بودن کالاها و قیمت‌های نامتعارف در برخی اجناس در نقاط مختلف شهر قزوین منطقی نیست و این روند نشان می دهد در نظارت جدی نبوده ایم و کنترل خوبی نداریم.

وی اظهار داشت: نظارت بر بازار و برخورد با تخلف لازم است اما اگر نظارت و کنترل به صورت سیستمی و مدون تعریف شود به نتایج بهتری می رسیم.

جمالی پور اضافه کرد: نظارت بر تولید و توزیع کالاها، مبارزه با گران‌فروشی و مقابله با آن باید با قاطعیت انجام شود تا شاهد نابسامانی در این عرصه نباشیم.

استاندار قزوین گفت: جلسات ستاد تنظیم بازار  برای ما اهمیت دارد و از همه مدیران اقتصادی استان انتظار داریم در این جلسات حضور جدی داشته باشند و تصمیم قاطع بگیرند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: