به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، هدایت‌الله جمالی‌پور استاندار، فاطمه محمد بیگی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسئولان استان قزوین اظهار کرد: استان قزوین با شاخصه صنعتی، کشاورزی و میراث فرهنگی شناخته می‌شود و با این پیشینه افتخار آمیز در عرصه میراث فرهنگی لازم است تلاش بیشتری برای معرفی ظرفیت‌های استان قزوین صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: آثار میراث فرهنگی در تمام کشورها وجود دارد اما آن چیزی که ایران را نسبت به سایر کشورهای دنیا متمایز کرده است، برخورداری از روح عرفان و معنویت در آثار و بناهای میراثی است و این فرهنگ به بناها و ساختمان‌ها آبرو بخشیده است.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه ظرفیت‌های میراثی و فرهنگی هر جامعه نشان دهنده غنای فرهنگی آن جامعه است، خاطرنشان کرد: هر چه بتوانیم زمینه حضور بیشتر گردشگران خارجی را فراهم کنیم، نقش مهم و بیشتری در معرفی فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی کشور ایفا کرده‌ایم و الحمدالله این ظرفیت عظیم در کشور ما وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تقویت هویت ملی و دینی را ضروری دانست و گفت: بعضاً در شهرهای نوپا آثاری از هویت اسلامی و ایرانی مشاهده نمی‌شود اما شهرهایی نظیر قزوین، اصفهان و شیراز حقیقتاً ظرفیت بسیاری در معرفی تاریخ و پیشینه افتخارآمیز کشور دارند و می‌باید از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب و شایسته بهره برد.

وی با بیان اینکه حضور مردم در تمام عرصه‌ها از جمله صنعت گردشگری گره گشاست، اظهار کرد: حضور مردم در پیروزی انقلاب اسلامی، بحران‌ها و چالش‌های پس از آن بسیار راهگشا بوده و امروز نیز می‌توانیم با مشارکت مردم صنعت گردشگری را به جایگاه حقیقی خود برسانیم.

آیت‌الله عابدینی در بخش پایانی صحبت های خود به برخی از مشکلات حوزه میراث فرهنگی در قزوین اشاره کرد و خواهان رسیدگی به مشکلات مسجد جامع و تسریع در روند بازسازی آن، مسجدالنبی(ص) و محل پارک خودروها در زمان برگزاری نماز جمعه، مرمت و توسعه مدرسه صالحیه، پروژه خیابان شهید انصاری، بنای مدرسه سردارین و توجه به حل مشکلات مردم در پروژه بازسازی و توسعه امامزاده حسین(ع) شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: