به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ پیمان نامدار در جلسه ستاد کرونای استان قزوین که عصر سه شنبه در استانداری  برگزار شد اظهارداشت: در عرصه کرونا با اقدامات و محدودیت های اعمال شده ستاد، خوشبختانه به آرامش نسبی رسیده ایم که می تواند در صورت تداوم همکاری ها ما را به شرایط عادی برساند.

وی بیان کرد: البته ویروس کرونا پیچیدگی خاصی دارد و بسرعت می تواند گسترش یابد لذا هیچ وضعیتی ثبات ندارد و بهترین راهکار رعایت پروتکل های بهداشتی در همه زمینه ها و به صورت مستمر است.

کرونا 2

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: در شرایطی که استانهای همجوار ما از جمله زنجان، گیلان، مازندران و گلستان روند صعودی دارند، حتی اگر وضعیت قزوین نارنجی و یا زرد شود باید نگران و مراقب باشیم تا از آرامش کنونی خارج نشویم.

نامدار اظهارداشت: در میزان بستری بیماران تا 80 درصد و  فوتی ها تا 60 درصد شاهد کاهش هستیم و باید از مردم  درخواست کنیم تا با تداوم همکاری ها و رعایت پروتکل های بهداشتی به روند نزولی بیماری کمک کنند

وی گفت:تعداد تخت های بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی تا 76 درصد، تامین اجتماعی 19 درصد و بیمارستانهای  خصوصی تا 5 درصد در اشغال بیماران کرونایی است و خوشبختانه در حال حاضر هیچ بیماری در نوبت ICU نداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآورشد: تعداد افراد بستری کرونایی در بیمارستانهای استان قزوین  تاکنون به 16 هزار و 118 نفر و فوتی ها به یک هزار و 220 نفر رسیده است.

ستاد

وی گفت:با اقدامات انجام شده به نظر می رسد اگر شهروندان همچنان تهدید ویروس کرونا را جدی بگیرند و بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت کرده و ضمن زدن ماسک در فاصله گذاری اجتماعی دقت کرده و از دورهمی خودداری کنند می توانیم در هفته های آینده خبرهای خوبی را به اطلاع مردم برسانیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: