به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و سردار حاج قاسم سلیمانی، توزیع چهار هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی روز چهارشنبه در پنجمین مرحله رزمایش کمک مؤمنانه در صحن امامزاده حسین (ع) شهر قزوین آغاز شد.

حجت الاسلام مصطفی مجیدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در این مراسم گفت: اجرای طرح شهید سلیمانی با توزیع 4 هزار و 500 بسته معیشتی تداوم دارد تا به ُآسیب دیدگان ناشی از کرونا کمک شود.

حجت الاسلام مجیدی تصریح کرد: مجموعه اوقاف و امور خیریه در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر شرکت مردم و نهادها در کمک مومنانه، مواسات و ضیافت همدلی از ابتدا در این صحنه به طور پر رنگ ورود پیدا کرد.

وی بیان کرد: این کار مومنانه با همکاری خیرین و ادارات اوقاف و امور خیریه استان به صورت متمرکز انجام می شود که در این راستا با توزیع چهار هزار و 500 بسته در حال اجرا است، که دو هزار و 500 مورد آن در قزوین، هزار بسته در البرز، یک هزار بسته در تاکستان و بوئین زهرا خدمت رسانی ادامه دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین ابراز کرد: در مجموع 15 هزار بسته معیشتی در این پنج مرحله توزیع شده و در کنار آن کمک های نقدی نیز جمع آوری و میان دو هزار و 400 خانواده هدیای نقدی توزیع شده است.

وی افزود: در حال حاضر 45 هزار عدد ماسک درحال توزیع است و پیش از این نیز حدود 280 هزار ماسک توزیع شده؛  و توزیع مواد ضدعفونی کننده برای خانوارها و ساکنان مجاور بقاع متبرکه نیز از دیگر اقدامات انجام شده است.

مجیدی اظهارداشت: هر بسته معیشتی 350 هزار تومان ارزش دارد و شامل یک و نیم کیلو گوشت گوساله گرم، پنج کیلو گرم برنج ایرانی، روغن، رب، ماکارانی، عدس و قند و 10 عدد ماسک بهداشتی و کتابچه وصیت نامه حاج قاسم است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: