به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ پیمان نامدار در پنجاه و سومین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین که روز شنبه با حضور دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور و استاندار در محل استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: در چند ماه گذشته با همکاری همه دستگاههای اجرایی و حمایت استاندار محترم توانسته ایم با همه مشکلات نسبت به کنترل بیماری و حرکت به سمت کاهشی شدن روند آن حرکت کنیم.

وی بیان کرد: ویروس کرونا شاید از معدود حوادث و پدیده هایی بود که همه بخش های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و کسب و کار را تحت تاثیر قرار داد و تجربه جدیدی برای همه مدیران دستگاههای اجرایی بویژه کادر درمانی بود.

جلسه

نامدار تصریح کرد: هخوشبختانه در مقابله با ویروس کرونا همه گروهها پای کار آمدند و در کنار کادر درمانی قرار گرفتند و در کنار همه اقدامات انجام شده اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی و محدودیت‌های اجرایی که از حدود یک ماه قبل عملیاتی شده توانستیم به دستاوردهای بهتری برسیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اظهارداشت: طرح شهید سلیمانی با بهرهذ گیری از ظرفیت نیروهای مردمی و جهادی بدون تردید اقدام موفقی بود که به عنوان یک بازوی توانمند اجرایی توانسته به قطع زنجیره انتقال بیماری کمک کرده و به نزولی شدن کاهش افراد مبتلا هم کمک کند.

وی اضافه کرد: در این طرح ضمن کمک به غذربالگری و کاهش آسیب ها در محلات نسبت به توزیع اقلام معیشتی هم اقدام شده که این کار به کاهش بخشی از نیازهای آسیب دیدگان منجر شده و ارزشمند است.

نامدار گفت: در آذر ماه متاسفانه تعداد فوتی های استان قزوین از میانگین کشوری بالاتر بود و بیشتر فوتی های ما افراد سالمند بودند که نشان می دهد جمعیت استان قزوین پیر تر از مناطق دیگر است.

وی تصریح کرد: آمارها نشان می دهد میانگین سن افراد بستری در کشور ۵۳ سال و در استان قزوین ۵۸ سال است که هیمن وضعیت آمار مرگ و میرها در استان را افزایش داده بود.

نامدار افزود: همجواری قزوین با استان‌ های گیلان و زنجان که در حال حاضر بیشترین مبتلا و فوتی کرونایی را دارند برای ما یک تهدید است و با رفت آمد بین این مناطق احتمال آلوده شدن استان ما را تقویت می کند لذا باید مراقبتها را افزایش دهیم.

نامدار بیان کرد: در حال حاضر 238 بیمار کرونایی در استان قزوین بستری شده و تحت درمان قرار دارند و از ابتدای انتشار این ویروس تاکنون بیش از 16 هزار و 248 نفر در بیمارستانها بستری شده و تحت درمان قرار گرفته اند.

جلسه 22

وی اضافه کرد: متاسفانه تاکنون یک هزار و 225 نفر نیز در استان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

نامدار گفت: با تلاش شبانه روزی کادر درمانی و پزشکی تاکنون بیش از 13 هزار و 596 نفر از بیماران بهبود یافته و از بیمارستانهای استان ترخیص شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین بیان کرد: هر چند از نظر تراکم جمعیت در رده دهم کشور قرار داریم اما  از نظر شاخص‌های زیرساخت و تعداد تخت به جمعیت و تخت icu از میانگین کشوری پایین تر هستیم.

وی بیان کرد: با تمهیدات انجام شده در چند ماه گذشته ۸۰ تخت  icu  به مجموعه درمانی اضافه شده و با کمک سپاه فعالیت بیمارستان رحیمیان نیز با ۶۴ تخت آغاز شده که در این شرایط می تواند خدمات مناسبی به بیماران ارائه کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: