به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ پیمان نامدار عصر چهارشنبه در جلسه ستاد کرونای استان قزوین که در سالن مدیریت بحران برگزار شد اظهارداشت: خوشبختانه با رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد روند نزولی بیماری در استان هستیم که این وضعیت باید تداوم یابد.

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم بیماری را در استان کنترل کرده و همچنان روند نزولی داشته باشیم لازم است محدودیت و ممنوع شدن ها تداوم یابد و مردم همچنان این ویروس را یک تهدید برای سلامت خود بدانند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: متاسفانه اخیرا بیمارانی شناسایی شده اند که در دورهمی های خانوادگی در قزوین و بویین زهرا به ویروس مبتلا شده اند و فقط در یک خانواده هشت نفر تست مثبت داشتند که این وضعیت نشان می دهد اگر غفلت کنیم بسرعت وارد شرایط قرمز می شویم.

نامدار 3

تست های پی سی آر بیشتر می شود

نامدار بیان کرد: در شرایطی که بیماران مبتلا کمتر شده اند باید تست های پی سی آر افزایش یابد تا بتوان افراد مشکوک و مبتلا را شناسایی کرد که تلاش می کنیم تست مثبت به کمتر از 8 درصد برسد.

وی گفت: امیدواریم منابع مالی برای افزایش تست ها تامین شود تا با کمک نیروهای مردمی، بسیجی، سپاهی و کادر درمانی نسبت به شناسایی بیماران مشکوک فعالیت های بیشتری انجام دهیم.

ضرورت تداوم طرح محدودیت جامع هوشمند   

وی بیان کرد: از نگاه کارشناسی همچنان به ادامه طرح محدودیت هوشمند باور داریم و از شهروندان و بازاریان انتظار داریم در رعایت پروتکل ها جدی باشند.

نامدار اظهارداشت: در آینده نزدیک واکسن کرونا در استان قزوین هم توزیع خواهد شد و ما باید با مشخص کردن گروههای هدف از امروز برنامه ریزی مدونی برای این کار مهم داشته باشیم تا دچار چالش نشویم.

نامدار 2

وی گفت: تهیه نقشه تزریق واکسن برای مشخص کردن فراخوان گروهی، مکان و نحوه تزریق، اولویت افراد، تامین بستر کار ضروری است تا بهتر عمل کنیم و در کشور شاخص باشیم.

نامدار از طرح شهید سلیمانی به عنوان یک کار ارزشمند و شاخص در استان یاد کرد و افزود: همانگونه که در اجرای این طرح شاخص و نمونه بودیم می توانیم در کنترل بیماری و تزریق واکسن هم یک استان پیشرو در کشور باشیم. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: