به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی در جلسه ستاد کرونای استان قزوین که ظهر چهارشنبه  در سالن مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: در حال حاضر همه شهرستانهای استان در وضعیت زرد قرار دارند اما این رنگ نباید ما را فریب دهد و خطر کرونا را جدی نگیریم.

عادی انگاری از سوی صدا و سیما پذیرفته نیست

حبیی تصریح کرد: عادی انگاری از سوی هر دستگاه، شخص و گروهی صورت گیرد می تواند مشکل ساز شود که در این راستا به نظر می رسد اخیرا صدا و سیمای استان نوعی عادی انگاری را آغاز کرده که این رویکرد از سوی رسانه ملی منطقی و پذیرفته نیست.

حبیبی 2

جانشین ستاد کرونای استان قزوین یادآورشد: ضمن تشکر از رسانه ها انتظار داریم موضوع ویروس کرونا همچنان جدی گرفته شود تا ا سهل انگاری و بی تفاوتی مردم به وضعیت بحرانی نرسیم.

وی افزود: ارائه درخواست از سوی اصناف و یا گروههای دیگر برای افزایش فعالیت و یا رفع محدودیت ها منطقی نیست و در شرایطی که حدود 90 درصد کسبه با رعایت پروتکل ها و توجه به محدودیت ها در حال فعالیت هستند نباید دوباره وارد شرایط بحرانی شویم.

حبیبی گفت: اگر امروز از شرایط قرمز خارج شده و همه شهرستانها زرد هستند به دلیل رعایت پروتکل ها و محدودیت های اعمال شده است و قرار نیست اگر اوضاع بهتر شد بلافاصله محدودیت را حذف کنیم.

وی اظهارداشت: هیچ مدیری راضی نیست که فعالیت اصناف و تردد محدود شود اما اگر مصوبات ستاد را نادیده بگیریم اوضاع بدتر می شود و قادر به مدیریت نخواهیم بود.

حبیبی اضافه کرد: امروز شرایط سختی داریم به همین دلیل همه مراسم دینی و مذهبی و نمازهای جمعه را تعطیل کرده ایم تا سلامت مردم به خطر نیفتد.

تردد خودروهای عمومی به شمال ممنوع می شود

جانشین ستاد کرونای استان قزوین بیان کرد: استانهای همسایه ما بویژه مازندران، زنجان و گیلان در وضعیت خوبی نیستند و ما نگران انتقال آلودگی از این مناطق هستیم لذا تردد اتوبوس، مینی بوس و تاکسی از استان قزوین به شهرستان های شمالی تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

وی بیان کرد: در شهرهای زرد باید دو سوم کارکنان دولت در محل کار حاضر شده و یک سوم دورکاری کنند اما دستگاههای خدمات رسان با همه ظرفیت نیروی انسانی در محل کار حضور دارند. 

حبیبی 23

حبیبی گفت: در حوزه های آموزشی همه کلاس های حضوری در مدارس و دانشگاهها و حوزه های علمیه تعطیل و برگزاری آزمون هم ممنوع است.

حبیبی اظهارداشت: در حوزه فرهنگی، اجتماعی و دینی همچنان مراسم نماز جمعه، آیین های دینی و مذهبی تعطیل است و کلاس و آزمون حوزه های نیز به صورت مجازی خواهد بود.

وی بیان کرد: با همکاری مردم و رعایت مصوبات خوشبختانه شهر تاکستان هم از وضعیت نارنجی خارج و زرد شد و در حال حاضر تمام 6 شهرستان استان در وضعیت زرد قرار دارد و در این شرایط تست ها را افزایش خواهیم داد.

حبیبی اضافه کرد: تردد شبانه از ساعت 21 تا 4 بامداد همچنان ممنوع است و تردد اتوبوس، مینی بوس و تاکسی به شهرستانهای شمالی کشور ممنوع شده است.

وی بیان کرد: برگزاری مجامع انتخاباتی اصناف فقط در فضای مجازی برگزار خواهد شد و رستوران ها، فست فود و کافی شاپ ها با 30 درصد ظرفیت و رعایت کامل نکات بهداشتی و نظارت کامل اتحادیه ها مجاز به فعالیت محدود خواهند بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: