به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ در مراسمی با حضور علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور، رزمجو معاون سرمایه گداری معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، هدایت الله جمالی پور استاندار، فرخزاد معاون عمرانی ، قبادی معاون اقتصادی و اکرم نجفی مدیرکل روستایی، حجت الاسلام سید محمود عرب به عنوان مدیر جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان قزوین معرفی شد.

حجت الاسلام سید محمود عرب گفت: روستاییان و عشایر زحمت کش ترین افراد جامعه هستند و تامین نیازمندی های اجتماعی آنها در فقه پویای اسلامی تاکید شده که با توجه به آن می توان به دستاوردهای مهمی رسید.

12121

وی بیان کرد: امروز مشکلات اقتصادی کشور با همت و پیگیری و کار جهادی و استفاده از همه ظرفیت ها قابل حل شدن است و در این میان توجه به روستاها باید در اولویت باشد.

عرب تصریح کرد: با توجه به ضوابط اجرایی ماده 6 صندوق شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی اولویت اول در گسترش بیمه استفاده از ظرفیت تشکل های روستایی است که در قالب تعاونی های تولید و تشکل های سازمان یافته می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان قزوین یادآورشد: متاسفانه در شرایط کنونی تشکل ها سهم زیادی ندارند و از 23 کارگزار استان فقط 5 تشکل روستایی با صندوق همکاری دارند.

وی گفت: سیاست های تعیین شده باید به سمت بیمه شدن تشکل های روستایی باشد زیرا رویکرد پوشش روستاییان با این وضعیت پر هزینه است و حدود 50 درصد هزینه صندوق را به خود اختصاص داده است.

عرب اظهارداشت: در استان قزوین 20 هزار و 500 بیمه شده روستایی و عشایر داریم و تا آذر ماه نیز 1595 لبیمه شده جدید به سهیمه استان اضافه خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: