به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ جلسه هماهنگی اردوی دانش آموزی راهیان نور روز پنجشنبه با حضور حسنعلی اصغری مدیرکل آموزش و پرورش استان، سرهنگ محمد سرباز رئیس سازمان بسیج دانش آموزی و سرهنگ هادی بغدادی رئیس سازمان بسیج فرهنگیان در محل اداره کل آموزش و پرورش قزوین برگزار شد.

سرهنگ هادی بغدادی در این نشست اظهارداشت: یکی از اقدامات مهم برای ترویج افکار اعتقادی و مبانی ارزشی برگزاری اردوی راهیان نور است که سالهای متمادی برگزار شده و امسال نیز در فضای مجازی برای آن برنامه ریزی کرده ایم.

وی اضافه کرد: معلمان به عنوان مهمترین شخصیت تاثیرگذار در این کار فرهنگی می توانند در انتقال پیام معنوی به دانش آموزان نقش آفرین باشند.

سرباز

بغدادی یادآورشد: رهبر معظم انقلاب از معلمان به عنوان افسران سپاه پیشرفت یادکردند که می توانند به پیشرفت همه جانبه کشور کمک‌کنند و پایه ریزان تمدن نوین اسلامی باشند.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان قزوین تصریح کرد: در دوران کرونا معلمان مجاهدتهای خاموشی در تعلیم و تربیت داشتند که دیده نشد لذا از رسانه ها انتظار داریم در انعکاس این نقش مهم و تاثیرگذار نیز تلاش بیشتری کنند.

وی گفت: اردوی راهیان نور روایت ملموس و عینی از دوران جنگ است که می تواند این فضای معنوی را برای جوانان و نوجوانان ما بخوبی ترسیم کند و معلمان در انتقال این پیام سهم زیادی دارند.

بغدادی اظهارداشت: معلمان چون ارتباط خوبی با دانش آموزان دارند و در آموزش و پرورش هم ساختار مناسبی شکل گرفته با بهره گیری از این ظرفیت ها می توان پیام معنوی این رزمایش فرهنگی و معنوی را منتقل کرد.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان قزوین یادآورشد: اردوی راهیان نور امسال در روزهای ۲۷ و ۲۸ بهمن در فضای مجازی برگزار می شود و انتقال پیام آن و تداوم این مسیر اهمیت دوچندان دارد.

سرهنگ بغدادی تصریح کرد:معلمان ودانش آموزان با دل نوشته وبرداشت آزاد از فضای مجازی می توانند به انتقال پیام راهیان نور کمک کنند و از رسانه ها هم درخواست می کنیم فضای خبری این کار ارزشمند را بخوبی منعکس کنند.

رایان نور545

وی اضافه کرد: تبلور اعتقادات ما شهدا هستند و رسانه ها می توانند چهره های شاخص در این عرصه را از جمله حاج قاسم سلیمانی ها، حججی ها را درفضای مجازی با خلاقیت و ابتکار و شیوه های جذاب معرفی کنند تا دانش اموزان الگو بگیرند.

سرهنگ بغدادی اضافه کرد: تربیت و ترویج تفکر اعتقادی رسالت همه دلسوزان نظام است تا با تهاجم فرهنگی دشمن مقابله شده و از آرمانها و مبانی ولایت فقیه دفاع کنیم. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: