به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور عصر شنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین که در فرمانداری شهرستان آبیک برگزار شد، اظهار داشت: در شرایط کنونی مهمترین اولویت همه مسئولان استان قزوین توجه به سلامتی مردم است و همه برنامه ها حول این محور خواهد بود.

وی بیان کرد: مشاهده ویروس جهش یافته در یکی از روستاهای آبیک بسیار غیر منتظره بود اما بسرعت برای کنترل ویروس و قرنطینه افراد مبتلا اقدام شد تا از بروز مشکلات بیشتر پیشگیری شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: ویروس جهش یافته بسیار پیچیده و خطرناک است و اگر به حال خود رها شود و نتوانیم با همکاری مردم آن را کنترل کنیم آسیب های آن چند برابر ویروس قبلی است و ما را دچار بحران جدی خواهد کرد.

وی بیان کرد: ویروس جهش یافته افراد جوان و با سنین پایین را نیز تهدید می کند و باید محدودیت و ممنوعیت ها را بیشتر کنیم تا آسیب نبینیم.

جمالی پور با تشکر از تلاش یک ساله کادر درمانی و پزشکی استان در مراقبت از بیماران کرونایی اظهارداشت: استان قزوین به دلیل قرار گرفتن در مسیر چند استان شمال و شمالغرب کشور و همجواری با استانهای پر خطر کرونایی از وضعیت ویژه ای برخوردار است و مردم باید مراقبت های بهداشتی را بشدت رعایت کنند.

استاندار قزوین یادآورشد: اعمال محدودیت ها در بازار و مراکز پر جمعیت، منع تردد شبانه، کاهش فعالیت اصناف و برخورد با سهل انگاران در رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند در کنترل این وضعیت بسیار موثر باشد.

جمالی پور اضافه کرد: مردم و مسئولان لازم است اجرای مصوبات ستاد کرونا در استان را جدی بگیرند و برخورد با متخلفانی که سلامت خود و دیگران را به خطر می اندازند نیز با قاطعیت انجام خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: