به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ نشست مشورتی بخشداران با موضوع انتخابات ظهر دوشنبه در استانداری قزوین برگزار شد.

اکرم نجفی در این نشست اظهارداشت: برای حفظ جایگاه بخشداران از وزارت کشر انتظار داریم حمایت های لازم و قانونی را انجام دهند تا انگیزه خدمت بیشتر شود.

 مدیرکل دفتر روستایی استانداری قزوین تصریح کرد: دنبال راهکارهای قانونی در حمایت هستیم و مشکلات و چالش های بخشداران با رئیس بازرسی استان مطرح شده و  شفافیت از سوی بخشداران از نگاه بازرسی بسیار اهمیت دارد و باید رعایت شود.

وی گفت: تامین منابع مالی و نیروی انسانی مورد نیاز در انتخابات دغدغه همه مدیران و بخشداران و فرمانداران است و برای تحقق آن اقدام خواهیم کرد.

نجفی بیان کرد: در اجرای طرح های هادی در روستاها مشکلاتی داریم که بازنگری در طرح ها مهم است و پیگیری مسائل حقوق بخشداران هم در اولوت قرار دارد.

مدیرکل دفتر روستایی استانداری قزوین اظهارداشت: سهیمه قیر سال ۱۴۰۰ که به بنیاد مسکن اعلام شده و امیدواریم سهمیه مناطق محروم فراموش نشود.

وی در خصوص بیمه بخشداران، بیمه خانه های روستایی و جمع آوری زباله در این مناطق هم نکاتی را یادآورشد.

12

در ادامه حامد فتوحی مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت در استان قزوین گفت: در تعیین شعب اخذی رای باید مناطقی انتخاب شود که بستر ارتباطی و آنتن دهی مناسبی داشته باشد.

وی بیان کرد: از ۲۶ فرآیند انتخابات حدود ۲۵ فرآیند الکترونیکی شده که فقط رای گیری دستی است و همه بخشداری های مرکزی به فیبر نوری متصل خواهند شد و برای تامین نیازهای فن آوری اطلاعات باید هر بخشداری دو نفر نیرو مشخص کنند. 

فتوحی گفت: نمایندگان فرمانداری ها و بخشداری ها باید نظارت کنند و نصب هر گونه دوربین با هماهنگی کمیته فنی مجاز است.

وی افزود: کارهای زیرساخت زیادی انجام شده و در حال حاضر در همه بخشداری ها امکان برقراری فیبر نوری وجود دارد.

در ادامه بخشداران مشکلات و نیازهای خود را بیان کردند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: