به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ محمدحسین اسماعیلی در این باره اظهار کرد: جشنواره فیلم یادگار با هدف معرفی و تقویت میراث فرهنگی کشور با استفاده از ابزار فیلم و سینما به میزبانی قزوین و در سطح ملی از ۲۶ تا ۳۱ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

وی افزود : بخش‌های این جشنواره شامل مسابقه سینمای مستند ایران، میراث ماندگار، جایزه میراث فرهنگی قزوین و میراث معنوی است که در بخش‌های مسابقه سینمای مستند ایران، گروه مستند‌های کوتاه تا ۴۰ دقیقه، گروه مستند‌های نیمه بلند از ۴۰ تا ۷۰ دقیقه و گروه مستند‌های بلند بالای ۷۰ دقیقه مدنظر هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: آثاری که با موضوع میراث فرهنگی استان قزوین شامل ملموس یا ناملموس ساخته شده است در بخش مجزایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و به فیلم برگزیده "نشان راژیا" اهدا خواهد شد.

اسماعیلی افزود : همچنین آثاری که با موضوع میراث معنوی و ناملموس ساخته شده است در این بخش مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و به بهترین فیلم و کارگردان جوایزی اعطا خواهد شد.

وی با بیان اینکه همه مستندسازان بدون هیچ‌گونه محدودیتی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند ، گفت :  متقاضیان می‌توانند آثار تولیدی از سال ۹۵ تا ۹۹ را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ارسال کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: