به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ عزیزالله افضلی در جلسه ستاد کرونای استان قزوین اظهار کرد: در ایام کرونا برای تامین نیازهای بهداشتی و مواد ضد عفونی استان و سایر مناطق با همکاری بخش خصوصی و حمایت بخش دولتی توانستیم تولیدات بخش های مختلف را افزایش دهیم.

وی افزود: در این راستا با افزایش 160 درصدی میزان تولیدات محصولات بهداشتی در برخی کالاها شاهد  افزایش 400 درصدی بو.دیم که این کار موجب شد هم نیاز داخل استان را تامین کنیم و هم به درخواست سایر استانها پاسخ دهیم.

کرونا 3536

افضلی تصریح کرد: قزوین از مناطق صنعتی و تولیدی شاخص کشور محسوب می شود و علیرغم همراهی خوب بخش خصوصی با مردم و دولت اما کرونا به بسیاری از مشاغل آسیب زد و موجب تعطیلی کسب و کار آنها شد.

وی گفت: در شرایط کنونی که وضعیت کرونا در استان بحرانی تر شده و در ستاد تصمیماتی برای اعمال  محدودیت های بیشتر گرفته می شود انتظار داریم وضعیت رکود کسب و کار صنوف و بازاریان هم مورد توجه جدی قرار گیرد.

رئیس سازمان صمت استان قزوین بیان کرد: در دو ماه گذشته با روسای اتحادیه های صنفی استان جلسات متعددی تشکیل شد تا در جریان مشکلات اصناف قرار گیریم که گزارش هایی که دریافت شد نشان می داد برخی مشاغل وضعیت اسف باری دارند به طوری که موجب اعتراض و شکوه و گلایه آنها را موجب شده است.

افضلی یادآورشد: اگر امروز بخواهیم به دلیل قرمز و نارنجی شدن رنگ برخی شهرها دوباره کسب و کارها را تعطیل کنیم مشکلات این گروه بیشتر شده و شرایط قابل تحمل نخواهد بود لذا انتظار داریم به کسبه اجازه دهیم به صورت پاره وقت برای تنظیم معادلات مالی و حسابرسی خود در واحدهای صنفی خود حاضر شده و با مشتریان تصفیه حساب کنند.

کرونا 21

وی گفت: در ماههای اول سال که معمولا به «سیاه بهار» موسوم است هیچ کسب و کاری رونق ندارد لذا پیشنهاد می شود با همکاری اتحادیه ها و خود بازاریان کمک کنیم تا برخی صنوف با نظارت مناسب و رعایت پروتکل ها بتوانند در ساعاتی از روز در محل کسب و کار حاضر شده و به امور خود سامان دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: