به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ علیرضا وارثی در این باره اظهارداشت: با توجه به روند روبه رشد بیماری و تغییر رنگ بندی شهرها بر اساس گفته کارشناسان درمانی با وضعیت نگران کننده ای مواجهیم و باید پروتکل ها را بیشتر رعایت کنیم.

وی افزود:در مراکز نگهداری سالمندان و کودکان ایزوله و معلول و  شیرخوارگاه تاکنون پروتکل های بهداشتی بخوبی رعایت شده و تاکنون مشکل خاصی نداشته ایم اما در این روزها با آغاز موج چهارم کرونا باید تزریق واکسن به گروههای آسیب پذیر شتاب گیرد تا نگرانی کمتر شود.

وارثی تصریح کرد: به دلیل سرعت و میزان بالا سرایت ویروس کرونا در کشور و ضرورت تسریع در پیشگیری از ابتلا گروه های پرخطر به این ویروس اجرای واکسیناسیون در استان قزوین برای افراد سالمند هم آغاز شده است

مدیرکل بهزیستی استان قزوین یادآورشد: کادر درمانی در اولویت تزریق واکسن قرار دارند و پس از آن سالمندان و کاد‌ر بهزیستی استان قزوین هم در اولویت دوم هستند.

61879178

وی اظهار داشت:در نوبت اول واکسیناسیون 180 نفر از سالمندان مقیم و 47 نفر از کارکنان مراکز بهزیستی استان قزوین انجام شده است.

وارثی اضافه کرد: واکسیناسیون افراد از 20 اسفند ماه سال گذشته برای ساکنان مراکز مراقبتی با اولویت سالمندان و کارکنان این مراکز پس از ابلاغ دستورالعمل های جامع اجرایی شد.

وی گفت: اداره کل بهزیستی استان قزوین ضمن تعامل و هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی استان برای پیشگیری از هر گونه خطراحتمالی، پس از اعلام آمادگی مراکز و دریافت رضایت نامه کتبی از خانواده افراد و تکمیل فرم های خاص در این زمینه تزریق مرحله نخست انجام شده است.

وارثی گفت: در استان قزوین 25 مرکز مراقبتی شبانه روزی شامل هشت مرکز سالمندان، 10 مرکز معلولان ذهنی، 2 مرکز معلولان جسمی حرکتی و پنج مرکز مختص بیماران روانی مزمن فعال هستند و به یک هزار و 300 نفر از افراد معلول، خدمات مراقبتی و توانبخشی ارائه می کنند. 

مدیرکل بهزیستی استان قزوین بیان کرد: خوشبختانه مرحله دوم واکیسناسیون 18 روز بعد از تزریق نوبت اول انجام خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: