به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ محمد حسین اسماعیلی با اشاره به قرمز شدن وضعیت کرونای  استان قزوین اظهار کرد: طبق آئین‌نامه‌ و پروتکل‌های وضعیت قرمز، مشاغل و صنوف و فعالیت های گروه های ۲ و ۳ و ۴ در این شرایط تعطیل است و بر این اساس و با توجه به ابلاغیه ستاد کرونا مبنی بر وضعیت قرمز در استان کلیه مراکز فرهنگی و هنری این گروهها شامل سینما، موزه و باغ موزه، تئاتر، آموزشگاه های هنری،کتابخانه ها،  زبانسراها، موسیقی و همایش ها و برنامه های فرهنگی و هنری و مذهبی در کل استان به مدت ۲ هفته تعطیل خواهد بود.

وی ادامه داد: در محدودیت های جدید کرونایی، چاپخانه‌ها که جزو گروه یک هستند، می توانند به فعالیت خودشان با رعایت پروتکل های بهداشتی  ادامه دهند. همچنین نشریات و رسانه ها و کار‌هایی که با حوزه چاپ سر و کار دارند مشکلی برای ادامه فعالیت نخواهند داشت. البته واحدهای خدمات چاپی و‌ چاپ دیجیتال شامل این استثنا نخواهد بود و تعطیل است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان ابراز امیدواری کرد: با رعایت این محدودیت ها و ممنوعیت ها در طول روزهای آتی، شاهد کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا باشیم تا فعالیت های فرهنگی و هنری دوباره از سر گرفته شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: