به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور در هفتاد و یکمین جلسه ستاد کرونای استان قزوین که عصر پنجشنبه در استانداری برگزار شد اظهار داشت: جای تاسف دارد علیرغم همه تلاش های انجام شده و هشدارهایی که مدام از سوی مسئولان داده شد امروز مجددا وارد پیک بیماری و شرایط قرمز شده ایم.

وی افزود: در حالی که در اسفند ماه در رعایت پروتکل ها توانستیم رتبه اول را کسب کنیم اما امروز به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، بی توجهی به خطر ویروس و دید و بازدید و مسافرت ها مانند بسیاری از استانها دچار بحران هستیم.

استاندار قزوین یادآورشد: برخی از افراد بی تعهد نه تنها به فکر سلامتی خود نیستند بلکه جان دیگران را هم به خطر انداخته اند و تلاش یک سال کادر درمانی را هدر داده اند.

جلسه 4333

جمالی پور اظهارداشت: مهمترین راهکار در مقابله با کرونا رعایت جدی همه پروتکلهاست تا مجبور به تعطیلی واحدهای صنفی و اعمال محدودیت های بیشتر نشویم اما وقتی شرایط بحرانی می شود چاره ای جز تعطیلی کسب و کار و محدود کردن تردد مردم نداریم.

تعطیل کردن اصناف بدترین روش و تصمیم است

استاندار قزوین بیان کرد: بدترین و سخت ترین تصمیم ما این است که برای پیشگیری از بحران بیشتر مجبور شویم واحدهای صنفی و کسبه را تعطیل کنیم اما از کسبه و بازاریان درخواست می کنیم خودشان با کسانی که ماسک نمی زنند و سهل انگاری می کنند برخورد کنند و از فروش به این افراد خودداری کنند تا همه مجبور به رعایت شوند.

جمالی پور اظهار داشت: مراکز جمعیتی کانون بحران است و از شهروندان دوباره درخواست می کنیم در منزل بمانند و در خیابان و بازار تردد نکنند و ماسک زدن را جدی بگیرند چون ویروس مرگ آور است.

رسانه ها بسیار خوب عمل کردند

استاندار قزوین یادآورشد: رسانه های استان قزوین از جمله صدا و سیما، خبرگزاری ها، سایت ها و مطبوعات و در فضای مجازی بسیار خوب و موفق عمل کردند و اطلاع رسانی مناسبی از سوی دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت ولی امروز بعد از گذشته 14 ماه شاهد ساده انگاری و عادی انگاری بیماری هستیم و هنوز بازار و خیابانها شلوغ است و برخی بدون ماسک در این مراکز که کانون انتقال ویروس است تردد می کنند که این وضعیت قابل تحمل نیست و باید با آن برخورد شود.

وی گفت: متاسفانه بازدیدها نشان می دهد خریدهای مردم عادی است و برخی به جان خود هم اهمیت نمی دهند و فکر می کنند بیماری تمام شده است و این وضعیت نشان می دهد در مسائل فرهنگی ضعف شدیدی داریم و این خلا باید جبران شود.

جلسه

جمالی پور اضافه کرد: از روز شنبه باید سخت گیری ها بیشتر شود و تدبیر کنیم و ابتدا همه کارمندان موظف به زدن ماسک شوند و هیچ کارمندی حق ندارد بدون ماسک وارد محیط کار شود و در شهر هر شهروندی بدون ماسک بود ابتدا با تذکر و سپس به دستگاه قضایی معرفی شود.

استاندار قزوین اضافه کرد: به رنگ بندی اعتقاد ندارم زیرا وقتی شرایط عادی می شود بلافاصله دورهمی و تجمع را آغاز و بدون ماسک تردد و جشن ها را برگزار می کنند و این روند بسرعت ما را وارد بحرانکرده است.

وی گفت: اگر احساس کنیم با تعطیل شدن ادارات می توان ویروس را کاهش داد بسرعت اقدام می کنیم اما متاسفانه در گذشته با دورکاری شاهد حضور کارمندان با خانواده در بازارها و تردد در خیابان بودیم لذا این بار سخت گیرانه تر عمل می کنیم.

50 درصد کارمندان دورکاری کنند 

جمالی پور اظهارداشت: تا یک هفته آینده محدودیت هایی اعمال می کنیم و پس از آن بر اساس شرایط ایجاد شده تصمیم می گیریم و تا هفته آینده نیمی از کارکنان دولت با رعایت پروتکل ها در ادارات حاضرمی شوند و بقیه دورکاری کنند.

وی بیان کرد: مدیران دستگاههای پر تراکم اختیار دارند تا یک سوم کارمندان را به صورت حضوری استفاده کنند ولی دستگاههای مهم و خدمات رسان مانند نیروهای نظامی و انتظامی، بهداشت و درمان، فرمانداری ها، مشمول این طرح نیستند.

جلسه 323

ورود خودروهای غیر بومی به استان ممنوع است

استاندار قزوین یادآورشد: ورود خودروهای با پلاک غیر بومی به استان ممنوع است و مراکز گردشگری، اقامتی، تعطیل خواهند بود و اتوبوسرانی با نیمی از ظرفیت فعالیت کند و رانندگان تاکسی ها و اتوبوسها از سوار کردن مسافران بدون ماسک جدا خودداری کنند.

جمالی پور پیشنهاد کرد از این پس جلسات ستاد کرونا در فضای باز برگزار شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: