به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال جدید که عصر یکشنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: سال ۹۹ بسیار سخت و طاقت فرسا بود و معیشت مردم بسختی گذشت اما با صبوری و گذشت مردم و تلاش تولیدکنندگان و مدیران توانستیم از آن عبور کنیم.

وی افزود: امسال روزهای مهمی را در پیش رو داریم و با نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری بدون تردید اتفاقات مهمی در حوزه اقتصاد و تولید رخ خواهد و وضعیت بهتر خواهد شد.

image_2021_4_11-16_2_43_457_kj1

استاندار قزوین تصریح کرد: بدون تردید موضوع تولید ارتباط تنگاتنگی با امنیت و نظام آموزشی کشور دارد و با رونق تولید سایر بخش ها نیز امسال وضعیت مناسبی خواهد داشت.

حمالی پور گفت: نظام آموزش و پرورش کشور هرچقدر قدرتمند و نقش آفرین باشد در عرصه های دیگر هم موفق عمل می کنیم و بدون تردید آموزش و پرورش موثرترین بال توسعه محسوب می شود.

وی اضافه کرد: نظام آموزش و پرورش ابزاری بنیادین و اثرگذار برای هر کشوری است که ما هم قدردان زحمات معلمانی هستیم که سال گذشته در تعلیم و تربیت نقش اساسی ایفا کردند و با صبوری و تحمل سختی ها به تربیت نسل آینده پرداختند.

جمالی پور گفت: دولت هم با همه سختی ها و محدودیت منابع مالی که داشت به معیشت فرهنگیان توجه کرد اما حلاوت کارهای بزرگ با وجود مشکلات اقتصادی احساس نشد هرچند دولت نشان داد به معلمان و نظام آموزش و پرورش به عنوان اساس توسعه توجه جدی دارد.

استاندار قزوین یادآورشد: هر چند با کشورهای توسعه یافته فاصله زیادی داریم اما گامهای موثری در زمینه آموزشی کشور برداشته شده و باید تلاش خود را بیشتر کنیم تا به وضعیت ایده آل برسیم.

جمالی پور تصریح کرد: باید درخواستها بر اساس ظرفیتها باشد تا ما را به هدف نزدیک کند و لازم است همه تلاش کنیم تا به عقلانیت مشترک برسیم و سال بهتری داشته باشیم.

وی گفت: کارهای مهمی را باید امسال برنامه ریزی کنیم  و تا آخرین لحظه عمر دولت با جدیت به مسئولیت خود اهمیت دهیم چون کار ما برای مردم و نظام است و تعطیلی ندارد.

استاندار قزوین اظهارداشت: باید برای شورای آموزش و پرورش در سال جاری چشم انداز تعریف کنید و برنامه داشته باشید و در مسیر اهداف تعیین شده گام بردارید و در این راستا بهره گیری از همه ایده ها به غنای کار کمک خواهد کرد.

جمالی پور افزود: بهتر است از معلمان و دانش آموزان دعوت کنید در جلسات شورا حضور یافته و ایده های خود را مطرح کنند تا در تصمیم گیری مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: معرفی معلمان ایثارگر و شاخص که کارهای ماندگاری کرده اند در دستور کار باشد تا نسل آینده با این افراد پر تلاش آشنا شده و الگو بگیرند.

image_2021_4_11-16_2_44_541_3AP

توجه به فرهنگ ایثار جدی گرفته شود

استاندار قزوین ایثار را جزو فرهنگ کشور دانست و تصریح کرد: باید موضوع ایثار در مدارس به عنوان یک فرهنگ مورد توجه جدی قرار گیرد و ما معلمان و خیرین و همه کسانی که در ساخت مدرسه، نمازخانه، تجهیز مدارس کارهای ارزشمندی داشته اند را به دیگران معرفی کنیم.

وی بیان کرد: برای ساختن کشور به مشارکت عمومی همه نیازمندیم و اگر فراد ثروتمند و خیرین را وارد کارهای فرهنگی کنیم می توان کارهای مهمی را برای توسعه نظام آموزشی عملیاتی کرد.

ایجاد رقابت سالم در مدارس را الگوسازی کنید

جمالی پور در ادامه گفت: هنر مدیران باید ایجاد رقابت در نحوه آموزش کیفی در مدارس باشد تا تعداد قبولی در کنکور بالا برود.

وی افزود: امسال سه مدرسه شاخص در کیفیت آموزشی با بیشترین پذیرش دانش آموز در کنکور را شناسایی و تشویق کنید تا الگوی دیگران باشد.

استاندار قزوین اظهارداشت: در دهه پیشرفت و توسعه با عزم جدی و تلاش مضاعف می توانیم به توسعه و پیشرفت کشور کمک کنیم.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: