به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان عصر روز یکشنبه به ریاست هدایت الله جمالی پور استاندار و با رعایت پروتکل های بهداشتی و در فضای باز استانداری برگزار شد.

قدرت الله مهدیخانی در این جلسه اظهارداشت: با پیش بینی کاهش قابل توجه بارندگی ها امسال در معرض خشکسالی قرار داریم و باید برای آن تدبیر کنیم.

وی اضافه کرد: سال گذشته دو هزار هکتار از اراضی کشاورزی ما دچار آسیب های ناشی از تغییر اقلیم شد و 90 میلیارد تومان خسارت دیدیم و امسال هم باید این خسارتها پیش بینی شود.

مهدیخانی تصریح کرد: کارشناسان پیش بینی می کنند تا سه سال درگیر کرونا باشیم و اگر خشکسالی امسال هم به آن اضافه شود مشکلات جدی در پیش داریم و باید برنامه ای برای کاهش زیان های آن داشته باشیم.

جلسه 2345

تنش آبی در روستاها و شهرها نگران کننده است

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین یادآورشد: امسال با تنش شدید آبی مواجهیم و 49 روستا در شهرستان قزوین، 33 روستا در بویین زهرا، تاکستان 33 روستا، آوج 23 روستا و البرز 3 روستا با چالش جدی مواجهند که باید برای آن فکری کنیم.

مهدیخانی اظهارداشت: با همکاری شرکت آب منطقه ای، جهاد کشاورزی و آبفا باید ضمن جلوگیری از کشت صیفی جات و مدیریت منابع آبی از اضافه برداشت ها هم پیشگیری کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین بیان کرد: امسال بیش از 134 روستا با جمعیتی بالغ بر 100 هزار نفر با چالش جدی آب مواجهند و در کنار آن با رانش زمین در الموت و خشکسالی هم مواجهیم که این حوادث می تواند ما را وارد بحران بیشتری کند لذا همه دستگاههای مرتبط باید آمادگی داشته باشند و برای رفع تنش پیش بینی لازم را انجام دهند.

جلسه32

مهدیخانی گفت: از شهروندان و کشاورزان استان درخواست می کنیم برای پیشگیری از بحران تنش آبی در مصرف آب بشدت صرفه جویی کنند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: