به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ پیمان نامدار در جلسه ستاد کرونای استان قزوین که عصر شنبه با رعایت پروتکل های بهداشتی در محوطه باز استانداری برگزار شد اظهارداشت: در هفته گذشته شاهد روند صعودی بیماری بودیم و این هفته نیز این روند حاکم است ولی انتظار داریم در هفته آینده این وضعیت کاهشی شود.

نامدار تصریح کرد: در استان قزوین روند بستری به 6.5 نفر در 100 هزار نفر جمعیت رسیده و تیم درمانی تلاش می کنند تا با ترخیص سریعتر بیماران بتوانند به همه افراد در نوبت هم خدمات دهند.

نامدار 3

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآورشد: در حال حاضر در زمینه نرخ بروز بیماری در رده دهم کشور هستیم و همچنان تعداد افراد بستری در استان مثبت بوده و بالا رفته است.

وی گفت: در هفته گذشته تعداد بیماران بستری به 380 نفر رسید و 30 نفر هم فوتی داشتیم و تنها با همکاری مردم و جدی گرفتن پروتکل ها بسیار امیدواریم بتوانیم در هفته آینده از پیک بیماری عبور کنیم.

پیمان نامدار در خصوص آخرین آمار ابتلا به کرونا در بیست و چهار ساعت گذشته هم اظهار کرد: با بستری شدن123 بیمار جدید تعداد بیماران کرونایی استان قزوین به 669 نفر رسید.

وی بیان کرد: در این مدت 9 نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا نیز در بیمارستان فوت کردند.

نامدار تصریح کرد: موارد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان تاکنون 566 نفر بوده و بیماران بدحال بستری در بخش مراقبت های ویژه نیز به 45 نفر رسیده است.

وی گفت: با کمک کادر درمانی و پزشکی در بیست و چهار ساعت گذشته تعداد 90 بیمار پس از بهبود از بیمارستانها ترخیص شده اند.

نامدار تصریح کرد: موارد قطعی ابتلا به کرونا در استان قزوین از ابتدای ابتلای ویروس کرونا تاکنون 49 هزار و 495 نفر و موارد محتمل و مشکوک نیز 13 هزار و 332 نفر ثبت شده است. 

نامدار 2

وی یادآورشد: همچنین در این مدت 21 هزار و 831 بیمار در بیمارستانهای استان بستری شده و تحت مداوا قرار گرفته اند و تعداد فوتی ها نیز به یک هزار و 514 نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآورشد: تعداد 470 بیمار معادل 70 درصد در بیمارستانهای دانشگاهی، 167 بیمار معادل 25 درصد در بیمارستانهای تامین اجتماعی و 32 بیمار معادل 5 درصد در بیمارستانهای خصوصی بستری هستند.

نامدار اضافه کرد: 132 بیمار در بخش آی سی یو داریم که با افزایش 32 تخت به این بخش توانستیم در هفته های گذشته به نیازها پاسخ دهیم اما با قرمز شدن شرایط در حال حاضر 15 بیمار هم در نوبت تحت های آی سی یو هستند.

وی اظهارداشت: روزانه 1300 تست پی سی آر گرفته می شود که میزان تست های مثبت از 50 درصد به 40 درصد رسیده و از 800 تا 1000 تست رپید گرفته شده میزان تست های مثبت از 30 درصد به 20 درصد رسیده است.

نامدار 44

نامدار افزود: از 1514 فوتی ثبت شده حدود 1174 نفر را افراد بالای65 سال تشکیل می دهد که در این راستا در سه روز آینده واکسیناسیون این گروه را آغاز می کنیم.

وی بیان کرد: در استان قزوین بیش از 130 هزار نفر افراد بالای 65 سال داریم که با تزریق واکسن امیدواریم از مرگ و میرهای این سنین جلوگیری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآورشد:تاکنون بیش از 12 هزار و 795 دوز واکسن نوبت اول با اولویت کادر درمانی، بهداشتی و جانبازان، انجام شده و همه جانبازان واکسینه شده اند.

وی اظهارداشت: افراد بالای 65 سال، بیماران خاص از جمله ام اس، سرطانی، دیالیزی و هموفیلی ها در نوبت تزریق قرار دارند.

خرید یک دستگاه اکسیژن ساز 

نامدار خبر خوبی هم داد و گفت: خوشبختانه یک دستگاه اکسیژن ساز به ارزش دو میلیارد تومان خریداری و در بیمارستان بوعلی سینا نصب شد و دو دستگاه سی تی اسکن بزودی در بیمارستانهای بوعلی سینای قزوین و امام علی شهرستان بویین زهرا نصب خواهد شد.

وی در خصوص واکسن های تهیه شده در کشور هم گفت: تمامی واکسن های خریداری شده تاییده وزارت بهداشت و سازمان های جهانی را دارد و مردم می توانند با اطمینان خاطر نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: