به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ نصرت الله علیرضایی در جلسه ستاد کرونای استان که عصر شنبه با رعایت پروتکل های بهداشتی در محوطه باز استانداری برگزار شد اظهارداشت: به نظر می رسد در ایام کرونا بیشترین آسیب به اصناف وارد شد و هر جا دیگران رعایت نکردند و شرایط بدتر شد باز هم محدودیت های صنفی را بیشتر کردیم. 

فرماندار شهرستان آوج بیان کرد: باید مشخص کنیم اصناف، رانندگان، حمل و نقل عمومی، شهروندان، کارمندان، کارگران و سایر فعالیت ها چقدر در گسترش ویروس کرونا موثر بوده اما به نظر می رسد همه عوامل را در کسب و کار خلاصه کردیم.

12

وی اظهارداشت: بدون تردید بیشترین عامل انتشار ویروس کرونا جمعیت و تجمع افراد و نیز جابجایی ها بوده است و اگر این دو نطقه کنترل می شد نیاز به این همه سخت گیری برای کسبه نبود.

کسبه آوج همکاری همه جانبه داشتند 

علیرضایی تصریح کرد: در شهرستان آوج کسبه و بازاریان همکاری بسیاری خوبی داشتند و با کنترل ورودی های شهر توانستیم ضمن جریمه متخلفان به کاهش روند بیماری کمک کنیم.

وی گفت: همکاری خوب بازاریان آوج موجب شد  ما فقط سه واحد را پلمب و 4 واحد را به تعزیرات حکومتی معرفی کردیم.

اجازه دهیم اصناف با رعایت پروتکل ها فعالیت کنند

فرماندار آوج با ابراز نگرانی از وضعیت معیشتی اصناف شهرستان گفت: اصناف و بازاریان این شهرستان با مشکلات عدیده ای مواجهند و بسیاری چک هایی دارند که باید پیگیری و نقد کنند و به نظر می رسد برخی مشاغل و کسبه ای که مراجعه کننده بسیار محدودی دارند باید اجازه فعالیت داشته باشند تا کارهای مالی و حقوقی خود را پیگیری کنند.

1

وی گفت: باید با مسائل به صورت ریشه ای برخورد کنیم زیرا وقتی محدودیت های مراسم که می تواند کنترل شود به خانه ها و باغات منتقل شود ما با آلودگی بیشتر مواجهیم لذا باید از تجمع و جابجایی پیگشیری کنیم و اجازه دهیم اصناف با رعایت پروتکل ها به صورت محدود فعالیت کنند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: