به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ علی فرخزاد در این باره اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸ هزار و  ۶۶ خودروی ناقض محدودیت‌های تردد شبانه در استان که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا وضع شده با جریمه های ۲۰۰ و ۵۰۰ هزار تومانی و همچنین یک میلیون تومانی اعمال قانون شده‌اند.

وی درخصوص تردد رانندگان خودروهای ناقض محدودیت‌های تردد شبانه در استان تصریح کرد: در این مدت ۱۷ هزار و ۸۴ خودرو جریمه ۲۰۰ هزار تومان، تعداد ۶۳۶ خودرو با جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و ۹۴۶ دستگاه خودرو نیز با جریمه یک میلیون تومانی اعمال قانون شدند.

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآورشد: در حال حاضر خودروهای  پلاک‌های بومی حق خروج از شهرهای قرمز را ندارند و در صورت ضرورت با کسب مجوز تردد از فرمانداری‌ها می‌توانند از شهر خارج شوند.

فرخزاد افزود: منع تردد شبانه در استان همچنان ادامه دارد و بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغ شده از سوی ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا، در حال حاضر ورود تمام خودروهای پلاک غیر بومی به این استان ممنوع است.

تردئد

وی باظهارداشت: محدودیت  تردد از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد در همه شهرها با هر نوع رنگ بندی ممنوع است و دوربین‌های نظارتی نسبت به ثبت مشخصات رانندگان متخلف اقدام می کنند. 

رئیس شورای ترافیک استان قزوین از فرمانداران خواست با سخت گیری و حساسیت بیشتر نسبت به صدور مجوزهای تردد فقط در مواقع اضطراری برای این کار اقدام کنند.

فرخزاد تصریح کرد: صدور مجوز تردد تنها در مواقع ضروری امکان پذیر است و فرمانداری و راهنمایی و رانندگی باید در این راستا دقت کرده و براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا استان خودروهایی را که سه بار اعمال قانون شده اند را به پارکینگ هدایت کنند.

وی با تاکید بر ضرورت تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی،افزود: روند بیماری در استان و سایر شهرها همچنان صعودی است و تا بازگشت به شرایط عادی باید مصوبات ستاد کرونا به طور کامل اجرا شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: