به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مهدی بخشنده در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که روز پنجشنبه با رعایت پروتکل های بهداشتی در محوطه باز استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: برای تحقق شعار سال و رفع موانع تولید با راه اندازی دپارتمان تخصصی  تلاش می کینم ‌با حضور نخبگان و کارشناسان ضمن شناسایی مشکلات و آسیب ها برای رفع آن اقدام شود.

بخشنده تصریح کرد: نامگذاری امسال با عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها می تواند فرصتی برای شناسایی مشکلات و چالش های بخش تولید باشد و ما هم وظیفه داریم برای گره گشایی و مانع زدایی از مسیر فعالان واقعی اقتصادی تلاش کنیم.

وی افزود: در سال جدید با تشکیل یک مجموعه اجرایی پیگیر شناسایی مشکلات تولیدی استان هستیم و از مسئولان استانی هم انتظار داریم در این مسیر با ما همکاری کنند.

اتاق 1

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین یادآورشد: تعدد دستگاههای تصمیم گیر در بخش دولتی در شرایط کنونی برای تولیدکنندگان مشکل ساز شده و برای تسهیل در امور باید کارها روان شود.

وی گفت: در حال حاضر کمسیون های متعددی برای رفع موانع تولید در استان تشکیل شده و فعالیت می کنند که این روش وقت گیر است و موجب سردرگمی و طولانی شدن فرآیند رسیدگی به چالش ها شده است.

بخشنده اظهارداشت: حذف موازی کاری و انسجام در کارها می تواند موجب تسریع در رفع موانع تولید باشد.

وی با اشاره به نقش بخش خصوصی در ایجاد اشتغال، تولید و کاهش آسیب های اجتماعی یادآورشد: بدون تردید با تحقق اشتغال می توانیم بسیاری از آسیب های اجتماعی را برطرف کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی قزوین بیان کرد: با امضای تفاهم نامه آموزشی با اداره کل فنی حرفه ای استان در صددیم برای مهارت آموزی و اشتغال زندانیان آزادشده اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: در صورت موافقت با مصوبه شورای گفت و گو  برای زندانیان دارای رای باز می توانیم با همکاری فنی حرفه ای زمینه آموزش تخصی و مهارتی را مهیا کرده و پس از آن برای اشتغال این افراد برنامه ریزی کنیم.

بخشنده اظهار امیدواری کرد در صورت همکاری و حمایت استانداری بتوان اشتغال مددجویان زندانی آزاد شده را عملیاتی کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: